Pół miliona widzów filmu „Johnny”

Film „Johnny”, produkcja NEXT FILM w reżyserii Daniela Jaroszka, zebrała już półmilionową widownię. To drugi najlepszy wynik polskiego filmu w rodzimym box office w 2022 r. W sprzedaży dostępne są również książka „Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim”, winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu oraz debiutująca na rynku książka kucharska Patryka Galewskiego, którego historia była inspiracją dla twórców filmu.

Od premiery 23 września br. „Johnny” znajduje się na podium box office. To druga produkcja własna w portfolio NEXT FILM – spółki z grupy Helios.

„Johnny” to historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje sobie ogromną popularność. Niedługo później Jan sam mierzy się z chorobą, a Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Zwiastun filmu 

Dużą popularnością cieszy się także książka „Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim”, która jest uzupełnieniem historii opowiedzianej w filmie. Jej autorem jest Maciej Kraszewski scenarzysta ,,Johnny’ego”. Na rynku dostępny jest również winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu, na której znalazły się dwa covery w wykonaniu Dawida Podsiadły: „Nic nie może wiecznie trwać” z repertuaru Anny Jantar oraz „Bóg” z repertuaru zespołu T.Love, a także dwa premierowe utwory, powstałe specjalnie na ścieżkę dźwiękową filmu, napisane i wykonane przez Kukona i Dawida Karpiuka. Autorem muzyki komponowanej jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow. Dziś  w środę, 12 października br. do sprzedaży trafiła także książka kucharska Patryka Galewskiego „Kuchnia na pełnej petardzie”, która powstała po zakończeniu zdjęć do filmu „Johnny”. To zbiór świetnych przepisów, a jednocześnie opowieść o skomplikowanych losach chłopaka, który otrzymał w życiu drugą szansę.

Obie książki oraz płyta ukazały się nakładem Wydawnictwa Agora i dostępne są m.in. w księgarni internetowej Kulturalnysklep.pl. E-booki dostępne są m.in. w Publio.pl.

Producentem filmu „Johnny” jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Aneta Graff-Dąbrowska, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline, Maciej Kraszewski oraz Dobra Robota.

Film „Johnny” powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Producentem wykonawczym filmu jest Festival Group sp. z o.o.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.