Powstanie ekranizacja książki „Tatuażysta z Auschwitz” z Melanie Lynskey w roli autorki bestsellera

Ricardo DeArantanha (Melanie Lynskey) Joseph Sinclair (Jonah Hauer-King) Aleksander Ikaniewicz (Anna Próchniak) Lucas Wahl (Jonas Nay)

„Tatuażysta z Auschwitz” to bestsellerowa powieść historyczna autorstwa Heather Morris. Książka utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa przez trzy tygodnie, zdobyła tytuł ‘Bestsellera Empiku’ 2018 i sprzedała się w 12 milionach egzemplarzy. W 2024 roku na Viaplay będzie miał premierę serial na jej podstawie, a w rolę autorki wcieli się gwiazda „The Last of Us” i „Yellowjackets” Melanie Lynskey.

Książka „Tatuażysta z Auschwitz” oparta jest na prawdziwej historii Lale Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga. W 1942 roku mając niespełna 26 lat trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy, a jedyną alternatywą była dla nich śmierć w komorze gazowej. Mężczyzna sumiennie wykonuje swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy widzi przywiezioną do obozu Gitę Furman postanawia zrobić wszystko by oboje przeżyli. To historia o miłości, która zdołała przetrwać pomimo tragicznej sytuacji i bestialskich warunków.

 

W roli Gity Furman wystąpi polska aktorka Anna Próchniak znana z produkcji takich, jak nagrodzone w 2015 roku czterema Orłami „Miasto 44”, a także z filmu „Najlepszy” – zdobywcy czterech Złotych Lwów 2017 oraz serialu „Behawiorysta”, nominowanego do nagrody ‘Orły’ 2022 w kategorii najlepszy serial fabularny.

W ukochanego kobiety – Lale Sokolova wcieli się Jonah Hauer-King („Mała Syrenka”, „Świat w ogniu: Początki”).

Sześcioodcinkowy serial zostanie wyreżyserowany przez Izraelkę Tali Shalom-Ezer („Królewna”, „Moje dni z Mercy”, „Surrogate”) i będzie dostępny tylko na viaplay.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.