PREMIERA! Singiel „Kimchi” Bovska / 7.09.18

Dzisiaj, 7 września, nastąpiła premiera nowego singla Bovskiej zatytułowanego „KIMCHI”, zapowiadającego trzeci album Artystki – „Kęsy”.

„KIMCHI” to pierwszy singiel z trzeciego albumu Bovskiej, „KĘSY”. Singlowi towarzyszy kolorowy energetyczny klip, który zaskakuje swoją nietypową formą. Obraz oscyluje pomiędzy teledyskiem, a lyric video, do którego Bovska sama zaprojektowała grafiki, poruszone przez motion designera – Bartka Szadurskiego. Piosenka ma nawet swoje logo, które zaprojektował Dominik Robak.

Co było inspiracją do powstania piosenki? Bovska opowiada: „W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu był kiedyś stary bar z wysokim kontuarem i lustrami. Można było siedzieć z boku i w lustrzanym odbiciu obserwować wszystko, co dzieje się na sali. Aby zamówić coś przy kontuarze trzeba było właściwie stanąć na palcach, tak był wysoki. Panował tam niepowtarzalny klimat, czas płynął wolniej, świetnie prowadziło się długie rozmowy. Wspomnienie tego miejsca było punktem zaczepienia do napisania piosenki. „KIMCHI” pachnie latem. Akurat na jego zakończenie – by złapać promień słońca, o ostro-słodkim smaku”.

Sam tytuł piosenki dobrze oddaje charakter utworu. Mocne synthowe brzmienia nadają piosence świeżości, a beat w refrenie nie pozwala usiedzieć w miejscu. Brzmi świeżo i pulsuje energią.

Pikantny smak relacji między partnerami, jak ostre kimchi, w świecie odbitym w barowym lustrze, z nieoczywistą puentą. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie sami. Bovska po raz trzeci mówi Wam głośne „Cześć”, a wraz z nowym krążkiem zaprasza na jesienną ogólnopolską trasę koncertową:

 • 14.10.2018 – Bezsenność, Wrocław
 • 18.10.2018 – Klub Forty Kleparz, Kraków
 • 20.10.2018 – Tama, Poznań
 • 21.10.2018 – Teatr Variete Muza, Koszalin
 • 26.10.2018 – ZOK Hydrozagadka, Zielona Góra
 • 27.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
 • 09.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
 • 10.11.2018 – Królestwo, Katowice
 • 16.11.2018 – Klub Gwint, Białystok
 • 23.11.2018 – K4, Szczecin
 • 24.11.2018 – Sfinks700, Sopot
 • 25.11.2018 – Niebo, Warszawa

Sprawdź „KIMCHI” na https://youtu.be/ShPsaKdVAZk

***

Bovska to Artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 27 MILIONÓW razy.

Artystka została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2016 w kategorii „Debiut Roku” oraz do nagrody MTV EUROPE MUSIC AWARD 2016 w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca”. Bovska otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany „Pysk”, który został nominowany do nagrody Fryderyki w kategorii „Album Roku Elektronika”.

Bovska ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku.

BOVSKA to Artystka kompletna, a towarzysząca jej oprawa wizualna dopracowana jest do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

Leave A Reply

Your email address will not be published.