Premiera singla „Pożary” Od Różanka

„Pożary” to piosenka na zimę dla tych, którzy nie chcą palić w sercach byle czym.

Drugi po Carnegie Hall solowy singiel Różanka (ex Rykoszept, Ludzie Mili, Chorzy). 

„…nim uleci z dymem łaskawy nam czas, 

nim pożary pójdą w las”

Przejmujący utwór o przeszkodach, jakie napotykamy na drodze uczuć. O byciu w biegu i chwytaniu miłości za ogon, gdy na wiele starań jest już za późno. O skakaniu w ogień, który gaśnie. 

Utwór łączy brzmienia syntetyczne z żywym graniem. Obok Różanka wykonawcami są tu Borys Sawaszkiewicz, Tomasz Nawrocki, Maciej Cierlecki i Adam Partyka. Produkcja: Borys Sawaszkiewicz, Stobno Records. Miks i mastering: Karol Majtas. 

Teledysk to animacja Magdaleny Toczek i Dimitrisa Papadopoulosa. To podróż po bliżej nieokreślonym świecie, w którym za sprawą krótkich impresji autorzy snują własną, oderwaną od treści utworu historię.

Olek Różanek – aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, songwriter. Pracuje nad pierwszym solowym albumem, w skład którego wejdzie 9 autorskich utworów. Premiera płyty planowana jest na luty 2023 roku. 

Do tej pory wydał cztery albumy pod szyldem Chorzy i po jednym z grupami Ludzie Mili oraz Rykoszept. Występował też gościnnie na płytach m.in. Pięć Dwa Dębiec, Soboty, Banacha, Bubliczków.  

Nad produkcją płyty czuwa Borys Sawaszkiewicz, lider grupy Chango i współtwórca #ukrytedowiadomości.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.