Ragnar Ólafsson (Islandia) na trasie w Polsce!

Islandzki wiking Ragnar Ólafsson raz jeszcze szykuje się do podboju Polski. Dobije on do brzegu drakkarem „Tequila” – taką nazwę nosi nowy singiel artysty, który ukaże się 28 kwietnia.

Przez ostatnie lata, ten blond muzyk zakochał się w Polsce i jej kulturze. Na trasę Ragnar zawsze zabiera piłkę nożną i koszulkę meczową „Lewego”, a kiedy tylko nadarzy się okazja, uwielbia bawić się na polskich weselach, na których nigdy nie odchodzi zbyt daleko od dyspensera z lokalnym bimberkiem. Typonad zagrać 160 koncertów w miastach i miasteczkach całej Polski, a jego nadchodząca w kwietniu solowa trasa, będzie jego 16. w naszym kraju!

22.04 – Łódź

23.04 – Opacz-Kolonia k. Warszawy

25.04 – Tarnowska Wola

26.04 – Kraków

27.04 – Rzeszów

28.04 – Ropki

29.04 Brzozów

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne  gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii!) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest okazjonalnie w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów. Najnowszym wydaniem w tej kategorii, którym może się pochwalić, jest ścieżka dźwiękowa do islandzkiego serialu „Fractures”, za którą otrzymał nominację do Islandzkiej Nagrody Filmowej Eddan, w kategorii Ścieżka Dźwiękowa Roku.

W 2017 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (wyprzedana!) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 160 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów…

Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „m.i.s.s.”. Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została „zaorana”). Zaprezentuje też sporo nowych piosenek, które trafią niebawem na jego kolejne wydawnictwo!

Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!

Strona artysty: www.facebook.com/ragnarolafssonmusic

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.