Recenzja – Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości – Inwazja Nerdów

Ambitny, charyzmatyczny i jak się okazało, bardzo uczuciowy artysta, który zaprosił do swojej najnowszej płyty muzyków, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy nimi zostaną. Gdyż są po prostu  jeszcze zbyt młodzi, aby mogli wiedzieć co będą robić w przyszłości.

Gdy tylko dowiedziałem się o płycie, o pomyśle i jaki będzie jej temat przewodni, to nie mogłem się doczekać premiery. Czułem, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Czesław zaprosił młodych muzyków. Dzieciaki, które dopiero co się nauczyły grać,  które jeszcze fałszują, ale robią to z całego serca. Nie ma tu super wirtuozów, genialnych muzyków, tylko dzieci, które czują muzykę całym sobą. Zdaje sobie sprawę, że duża część z nich, nawet nie znała nut, bo są na to za młodzi. To jest właśnie piękne w tym albumie.

Niedoskonały, lecz prawdziwy i szczery oraz ambitny. Są tu również bardzo zaawansowani  muzycy, którzy dają z siebie wszystko, aby płyta brzmiała profesjonalnie. Mówiąc „bardziej zawansowani”, myślę o młodzieży kilkunastoletniej, którzy być może wiążą swoją przyszłość z muzyką i mają doświadczenie z instrumentami. Nie sposób również zapomnieć o „dorosłych” muzykach, ale o nich poczytacie, gdy kupicie płytę.

Grajkowie przyszłości, to artyści, którzy nie wszyscy zostaną super muzykami.

To młodzi ludzie, którzy będą muzykami, a może lekarzami, prawnikami, lub po prostu budowlańcami. Przed nimi wybory o przyszłość i otwartość, a ta lekcja muzyki wprowadzi w nich te nutkę miłości do instrumentów i być może, miejmy nadzieje, że uwrażliwi ich na świat artystyczny.

Brak tu przesłania, brak określenia przynależności do religii, polityki, bo muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. W tym albumie mamy perfekcyjnie to ukazane, że każdy może zostać muzykiem.  Ta lekcja muzyki została odrobiona, całym sercem i miłością do dźwięków.

Uczestnictwo w nagraniach zostanie na zawsze u tych kilkuset młodych muzyków i zasieje ziarenko wrażliwości i muzycznej niewinności.

Do 24 grudnia będę okazywały się teledyski, zachęcam do zaglądania na YouTube!

https://www.youtube.com/@CzeslawMozil/videos

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.