Recenzja: Dawid Podsiadło – „Comfort and Happiness” (2013)

Debiutancki krążek polskiego wokalisty Dawida Podsiadło to „Comfort and Happiness”.

Jest to jego pierwszy studyjny album.

Lista utworów:

 1. „And I” – 5:16
 2. „!H.A.P.P.Y!” – 3:28
 3. „Nieznajomy” – 4:55
 4. „Trójkąty i kwadraty” – 4:03
 5. „Elephant” – 4:20
 6. „Vitane” – 4:01
 7. „No” – 4:08
 8. „I’m Searching” – 4:13
 9. „Bridge” – 3:53
 10. „No, Pt. 2” – 4:35
 11. „Little Stranger” – 4:57
 12. „S&T” – 4:01

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Trójkąty i kwadraty

„Nieznajomy

„No


Premiera krążka miała miejsce 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment Poland. 

Debiut Dawid Podsiadło czyli płyta „Comfort and Happiness” to według mnie płyta świetna. Po pierwsze spełniła niemal wszystkie oczekiwania stawiane przed Dawidem po wygranej w X Factorze, po drugie każdy utwór z tego albumu jest interesujący… na swój sposób i wreszcie po trzecie zarówno po polsku jak i po angielsku wokal artysty brzmi kapitalnie. Najważniejsza rzecz o jakiej nie można nie wspomnieć przy okazji tego albumu to fakt, że Dawid śpiewa jakby dla siebie, zamykając się w swoim świecie, przenosząc tym samym słuchacza w swoją autentyczność i pokłady swojego talentu. Przesłuchując ten materiał tak to właśnie odczuwałem. Życzyłbym sobie więcej takich krążków w wykonaniu polskich artystów. Jedyne co nie bardzo pasuje mi na tej płycie to polskojęzyczne i angielskojęzyczne wersje piosenek „Nieznajomy”, czyli „Littlle Stranger” oraz „Trójkąty i kwadraty”, czyli „S&T”. Po angielsku moim zdaniem brzmią dużo gorzej.

Moim zdaniem najlepszymi utworami na tym albumie są: „Nieznajomy”, „Bridge” i „I’m Searching”, ale warto posłuchać również kawałków: „Trójkąty i kwadraty”, „And I” oraz „Vitane”. Natomiast najsłabsza kompozycja to: „No part II”.

Na płycie jest sporo zaskakujących momentów, dzięki którym z pewnością będziecie wracać do tego krążka, jak np.: niepowtarzalny klimat w „Nieznajomy”, genialny wokal w „Bridge”, ciekawe przestrzenne brzmienie w „Vitane”, czy interesujące gitary i pianino w „I’m Searching”. Natomiast na koncertach, według mnie publiczność najbardziej czekać będzie na piosenkę „Nieznajomy”.

Końcowa nota: 5.0/6


Dawid Podsiadło wkroczył na polską scenę muzyczną z takim rozmachem, że nie jeden debiutujący artysta marzy o takim debiucie. Jest to jeden z nielicznych artystów w Polsce, któremu udało się wypuścić single do komercyjnych rozgłośni radiowych (Rmf Fm, Radio Zet), a także tych uważanych za niszowe (Polskie Radio Program Trzeci). Artysta wygrał drugą edycję „X Factor”. Co ciekawe długo zwlekał z podpisaniem kontraktu płytowego, a później wydał jeden z najlepszych polskich albumów popowych ostatnich lat. Na swoim koncie ma też duet z Tatianą Okupnik.

Dawid jest wokalistą dwóch rockowych zespołów – Curly Heads i Reaching For The Sun. Wstępował też jako support przed wielkie gwiazdy, bo Laną Del Rey oraz 30 Seconds To Mars, a także na największych festiwalach w Polsce jak np.: Open’er Festival czy Coke Live Music Festival.
Jest też zdobywcą 4 Fryderyków (2014), a także niezliczonych nominacji do innych nagród muzycznych (Paszporty Polityki, Wiktory, Superjedynki czy MTV Europe Music Awards. W maju 2015 roku otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na Polsat SopotHit Festiwal.
Jego najnowszy krążek zatytułowany „Annoyance and Disappointment” ukazał się 6 listopada 2015 roku.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.