[RECENZJA KSIĄŻKI] Blackout. Gdy zgasną światła

Blackout. Gdy zgasną światła. – Dhonielle Clayton, Tiffany D. Jackson, Nic Stone, Angie Thomas, Ashley Woodfolk, Nicola Yoon, to genialna pozycja młodzieżowa, po którą bez dwóch zdań trzeba sięgnąć.


Sześć autorek i sześć historii miłosnych. Każda z nich wyjątkowa i ważna. W każdej z opowieści znajdziemy uwzględnione ważne aspekty naszego życia, o których trzeba mówić, tj., rasizm, życiowe wybory, lęki i ataki paniki, bycie sobą.
Każda historia ma punkt wspólny a mianowicie Uliczną imprezę na Brooklynie. Każdy z bohaterów tam zmierzał czy to przypadkiem czy planowo i nie zmierzał tam sam. Każdy miał kompana, z którym przemierzał ogarnięte w mroku miasto. Jak się okazuje ciemność wyzwala w ludziach wiele skrajnych emocji, które sześć autorek pięknie ubrały w słowa. Emocji mamy dużo, a bohaterowie w piękny, prosty sposób mówią o swoich uczuciach. Oczywistym jest, ze miłość jest skomplikowana i intrygująca a tutaj jest to idealnie opisane. Bohaterowie mierzą się z rozterkami serio i muszą zdecydować się na otwarcie się przed drugą osobą, muszą wybrać pomiędzy dwiema jednostkami bądź też muszą zmierzyć się z przeszłością. Sam pomysł nagłego zaniku prądu w całym mieście jest genialny!

Wyobraźcie sobie sytuacje, że siedzicie w pracy albo w kawiarni z kawą i komputerem i nagle się robi ciemno. Ludzie panikują, a wy nie wiecie co się dzieje. Mieliście plany na resztę dnia, a wasza praca zostaje nieskończona. Już nie wspominając o tym jak teraz wrócić do domu.

Autorki sprawiły, ze podczas krótkich opowiadań bardzo szybko przywiązałam się do bohaterów i chciałam spędzić z nimi więcej czasu. Ponadto wszystkie historie są swietnie ze sobą powiązane i wszystko jest bardzo spójne. Tam gdzie coś było nie zrozumiałe mieliśmy przypisy oraz dzięki większej czcionce lektura była szybka i przyjemna. Jako fanka lekkich romansów jestem zafascynowana prostotą i urokiem tych krótkich historii.

Ta pozycja to definitywnie idealny wybór na letnie wieczory.

Na koniec wspomnieć muszę, ze genialnym posunięciem byłaby kontynuacja, bowiem z pewnością wszyscy jesteśmy ciekawi jak potoczyłyby się dalej historie, które swój początek miały w ciemności oraz jak wyglądałoby miasto po dłuższym braku prądu.

O autorach książki

dhonielleclayton.jpeg

Dhonielle Clayton była szkolną bibliotekarką i nauczycielką. Dziś prowadzi organizację dobroczynną.

Tiffany D. Jackson pracuje w telewizji, a nocami pisze powieści. Uwielbia drzemki i drobne ciasteczka.

Nic Stone przez kilka lat pracowała jako mentorka młodzieży. Pasjonują ją przygody i podróże

Angie Thomas była raperką, ale radzi sobie również z hip-hopem. Obecnie pisze powieści.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.