Tytuł intrygujący, prawda?
Zerknijcie na opis wydawcy:
Elektryzująca, osobliwa i intrygująca powieść o starzeniu i poczuciu sprawczości.
Rógszpona w wieku sześćdziesięciu pięciu lat zaczyna zwalniać tempo. Żyje skromnie w małym mieszkaniu razem ze starzejącym się psem. Pracuje już od kilkudziesięciu lat i jak większość ludzi w jej wieku zbliża się do zakończenia kariery i spokojnej starości u boku czworonoga. Tyle że Rógszpona nie jest jak inni ludzie.
To zabójczyni na zlecenie. Skutecznie pozbywa się zdrajców, wrogów korporacji i niewiernych małżonków.
Właśnie teraz, pod koniec jej kariery, podczas jednego ze zleceń dzieje się coś niespodziewanego. Kontuzja doprowadza ją do nieoczekiwanej relacji z lekarzem i jego rodziną. Pojawia się to, co dla płatnej zabójczyni jest bardzo niebezpieczne. Emocje.
Gdy świat Rógszpony wywraca się do góry nogami, ten ostatni rozdział w jej karierze może oznaczać również jej własny, krwawy koniec.
RECENZJA
Opis i tytuł intrygujący a treść…? Delikatnie rozczarowująca. Sam zamysł bardzo dobry. Dla tych co może kojarzą- bohaterka była trochę jak sławny agent 47 (Hitman). Historia dość ciekawa, ale w mojej opinii niedopracowana.
Jak dla mnie za mało napięcia, akcji. Potencjał historia miała, ale to za mało. Fabuła jest prosta, niezaskakująca. Samo zakończenie było dla mnie niesatysfakcjonujące. Za mało w nim było treści. Przy końcu pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi.
Są faktycznie ciekawe momenty, ale są też takie, które dają wrażenie, że autor poszedł na łatwiznę.
To trochę w stylu seriali. Jak usunąć bohatera z fabuły, gdy aktor nie może już grać? Wiecie sami 🙂
W niektórych fragmentach autor naprawdę mógł puścić wodze fantazji, a wtedy historia byłaby o wiele barwniejsza i bardziej wciągająca.
Mimo wszystko książka zasługuje na mocne 6. Czy polecam? Zdecydujcie sami czy sięgnięcie po ten tytuł i nie oczekujcie dużo. Na uwagę i pochwałę zasługuje zdecydowanie fajna, wyróżniająca się okładka.
AUTORKA
Gu Byeong-mo – południowokoreańska pisarka, ukończyła studia z literatury na Uniwersytecie Kyung Hee. Zadebiutowała w 2009 roku książką „Piekarnia czarodzieja” (Young, 2021) i zdobyła drugie miejsce w Changbi Prize w kategorii beletrystyka dla młodzieży. Jej zbiór opowiadań z 2015 roku („Mam nadzieję, że nie tylko ja tak mam”) zdobył Today’s Writer Award oraz Hwang Sun-won New Writers’ Award.