[Recenzja płyty] FREAK -„OUT”

materiały prasowe

Debiutancka EPka alternatywno-rockowego zespołu FREAK. Nośne riffy, energia, teksty niepozbawione sarkazmu i refleksji. Pora poznać bliżej twórczość tria z Lublina.

Zacznijmy od tego, że OUT nie jest pierwszym zestawem melodyjnego hałasu, który panowie oferują fanom rocka. Słyszałem czy Panna Cicha będą świetnym preludium do sprawdzenia nowości, których na EPce znajdziemy 6.  Krążek został wydany samodzielnie, utwory ukazywały się co dwa tygodnie, ostatni 25 marca.

Losowość zdarzeń to nic nowego, hałas w Losie już tak. Nie mylcie z chaosem, bo chociaż dzieje się dużo, to przyjemny ten noise połączony z heavy metalem.  Pierwszy singiel otrzymał klip i adekwatne  ostrzeżenie dla osób dotkniętych epilepsją, ponieważ muzyce towarzyszą zdjęcia przeskakujące w jej rytmie. Jest szybko i całkiem kolorowo. Tylko o co chodzi z czeskimi przekleństwami ?

Drugi singiel, Dla nikogo,  tym razem spokojniejszy i bardziej taneczny, niepokoi w warstwie lirycznej.  Jesteś dla mnie albo dla nikogo to jednak mocny wers, zatem, chociaż ona urzeka go chłodem, wszystkim parom życzę spokoju w tańcu. I życiu. 

Taka sama czyli  kolejny szybki przejazd i buntowniczy obraz młodości.  W Garniturach to zdecydowanie mój ulubiony numer. Zarówno wokalnie jak i instrumentalnie dostajemy przestrzeń. Dźwięk gitary i basu  przypomina mi styl vintage, riff po pierwszym refrenie wpada w pamięć, a zakończenie tego kawałka uważam za najciekawsze z całej EPki. Perkusja utrzymuje równy rytm, jest bardziej organiczna niż w pozostałych numerach i  to przyciąga niemniej niż aktualny tekst

 Chyba już nie rozumiesz świata

A jesteś jego obywatelem nadal

Jeśli lubicie utwory zbudowane na perkusji, włączcie Miraż. Perkusja wciąga, a frazowanie daje nadzieje, że na następnej płycie Bartek też pobawi się głosem, tutaj wyszło bardzo dobrze. Rozbitek kończy Out. I chociaż słyszymy jestem sam, jeśli chodzi o instrumentalną stronę, numer wpisuje się w brzmienie Miraża.

Podsumowując, Out oferuje dobre, rockowe granie i młodzieńczy bunt. Czy Freak jest szalony ? Materiał na płycie ma dużo energii, jest potencjał, że koncert dostarczy jej jeszcze więcej.  Najwięcej szaleństwa dostajemy w Losie, może dlatego, że wokalista nie oszczędza strun.  

Out możecie posłuchać na SpotifySoundCloud  i YouTube Freak .

SKŁAD ZESPOŁU:

Bartek Dąbrowski – Gitara, wokal

 Jakub Masztalerz – Bas

Mateusz Głowacki – Perkusja

FREAK w mediach:

https://www.instagram.com/freak_rnr/

https://www.facebook.com/FREAKROCKBAND

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny