[Recenzja Płyty] Składanka „Orły i Lwy 2016-2021”

 

Składanka „Orły i Lwy” złożona jest z piosenek zespołów podchodzących z Kujaw i Pomorza, powstałych w latach 2016-2021. W ciągu tych pięciu lat złożyło się 14 wyjątkowych kompozycji, które zostały złożone w jedno. Autorem pomysłu tej kompilacji jest Jacek Chmielewski z Riverbank Records oraz Krzysztof Janiszewski występujący w zespole Half Light oraz jako solo – Yanish.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi gatunkowemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zaczynające płytę „Uważaj” zespołu Rozes, rockandrollowy sznyt aż proszący się o wysłuchanie tego kawałka na koncercie i do szalenia pod sceną. Progrockowe „Nowotworzenie” od Gribojedow w sam raz do posłuchania w pubie przy zimnym piwku.
Sensualne „Babie Lato” Glątwy z Tutka Records. Wśród rockowych, szybkich numerów jest też czas na spokój i relaks – mowa tutaj o utworze „Jestem wyspą” Denisa Dembka i Dominiki Balewskiej. Sprawdźcie sami ten piękny akustyczny kawałek –

Nie tylko po Polsku, ale też po angielsku. Kolejne dwa kawałki godne szczególnej uwagi to ośmiominutowe „Cold War of Solipsism” zespołu Art of Illusion nie różni się jakościową od najlepszych rockowych zagranicznych bandów typu Three Days Grace. Druga z nich to „Sunday” Die Perspektive, tym razem bardzo krótka, instrumentalna, acz treściwa w całej swej okazałości. Został zrobiony do tego czarno-biały klip, który dostępny jest w serwisie YouTube

Składanka „Orły i Lwy” wydana dzięki Riverbank Records to doskonała wizytówka województwa kujawsko-pomorskiego. Zespoły, które weszły w skład tego albumu łączy profesjonalizm, zupełnie nowa jakość, świeżość oraz ogromna pasja do muzyki, co czuć w środku, kiedy słucha się tej płyty. A słucha się jej z wielką przyjemnością.

 

 

 

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.