[Recenzja Płyty] The Cassino – „Glass and Styrofoam”

The Cassino to polski alternatywny zespół z Polski. W swojej dyskografii mają już trzy EPki, a ostatnia z nich „Glass and Styrofoam” miała swoją premierę 4 września nakładem wytwórni FONOBO Label.

Band wystąpił dzień wcześniej, 3 września na Sofar Sounds Global Listening Room jako jedyny do tej pory polski zespół.

Jeszcze przed premierą wydawnictwa, The Cassino opublikowali dwa nowe utwory – „Glass and Styrofoam” oraz „Clouds”. Tytułom towarzyszą mocne rockowe klimaty, z emocjonalnym zacięciem wokalnym. Jest tutaj również mieszanka psychodelii czy funku.

Dwie pozostałe piosenki, które uzupełniają EPkę Panów z zespołu – „Another Time” o zwracaniu uwagi na błahe (z reguły dla nas) rzeczy dnia codziennego, jednakże wiele osób może się z tym utworem utożsamić.

Największe wrażenie robi czwarta kompozycja – „Oceania”, która brzmi jak dwa zupełnie inne numery. Po minucie usłyszeć można intrygujące solo oraz inną budowę warstwy lirycznej, która mocno zwraca uwagę. Jest to zdecydowanie najmocniejszy utwór na tej płycie i tylko cieszyć się, że na polskim rynku jest zespół, który nie boi się eksperymentować ze swoją autorską muzyką.

Leave A Reply

Your email address will not be published.