REMIERA: SORRY BOYS ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM SINGLEM “MAPY GWIAZD”

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Teledysk, w którym w odważnej odsłonie występują członkowie Sorry Boys, zapowiada nowe wcielenie zespołu i przedstawia alter ego Beli Komoszyńskiej – Starry. 

Przekaz Beli został zawarty w Prologu do utworu:

“Mam na imię Starry. Mam na imię tak, jak chcesz. Moja miłość nie ma granic – rozdaję ją na ulicach, w domach – wszystkim, którzy jej potrzebują. Ale tak naprawdę mam tylko ciebie.”


SORRY BOYS

Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów –  Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. 

Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. W 2016 roku muzycy zaprezentowali  album  „Roma”, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej i zdobył nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna”. 

Wydany w maju album pt. “Miłość” to pierwsze w pełni polskojęzyczne i najbardziej piosenkowe wydawnictwo  Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce (m.in. Open’er, Męskie Granie). Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach showcase ‘owych – szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych z nich tj; „The Great Escape” w brytyjskim Brighton.

 

Jesienią 2022 ukaże się piąty album zespołu.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.