Shandy & Eva: premiera albumu „Give it a try”

11 sierpnia swoją premierę miał debiutancki album duetu Shandy & Eva, którego liderką i założycielką jest Ewa Żmijewska. Album nosi tytuł „Give it a try”. 

„Give It a Try” to pierwsza płyta studyjna Shandy & Eva.  Wszystkie piosenki zawarte na tym krążku to utwory autorskie. „Give It a Try „jest mieszanką różnych stylów muzycznych, które udało  się połączyć “w stylu Shandy & Eva”. W pracy nad albumem udział wzięli muzycy ze Stanów Zjednoczonych, z Brazylii oraz z Polski.

Album promuje singiel „Czasem”:

Pierwsze szkice i podstawowe ścieżki albumu powstały dwa lata temu w studio AudioPlanet, Krisa Górskiego i on jest jednym z producentów tego albumu. Drugim producentem jest Artur Żmijewski.  Do paru piosenek nagrania odbyły się również w Kalifornii, w Dizzy Gillespie Recording Studio w CalArts oraz w Groove Gallery LA. 

Do współpracy nad płytą zaproszeni zostali m.in. Adam Levy, który w swojej karierze grał z takimi artystami jak Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello. Darek Oleszkiewicz (Aga Zaryan, Pat Metheny, Kuba Stankiewicz), Joey Heredia (Tower of Power, Dianne Reeves, Sergio Mendez) i wielu innych.

Projekt okładki płyty wykonał Paweł Guba, artysta metaloplastyk. Skończył ASP w Łodzi, wielokrotnie nagrodzony w wielu konkursach w Europie i na świecie. Projekt okładki bedze publikowany w Jubileuszowym wydaniu „Metal Design 2020” razem z innymi pracami Pawła Guby.  

Shandy&Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie.

Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska) to gitarzystka z Warszawy. Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance.

Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.

Duet koncertuje nie tylko w okolicach Los Angeles, ale też lubi bywać na Curacao lub w Polsce gdzie ma wielu słuchaczy. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country. 

Album w wersji cyfrowej
https://shandyandeva.com/
https://www.facebook.com/shandyandevamusic

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.