Skomplikowane relacje rodzinne i przewrotne losy bohaterów filmu ’Camino’. Tylko na Viaplay!

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Już wkrótce przekonamy się o tym razem z bohaterami filmu ’Camino’. Humorystyczny dramat przedstawia skomplikowaną relację pomiędzy ojcem i córką, którzy zazwyczaj unikali swojego towarzystwa. W głównej roli wystąpi zdobywczyni dwóch nagród Duńskiej Akademii Filmowej za produkcje 'Kasztanowy ludzik’ (2021) i 'Spokój w sercu’ (2014) Danica Ćurčić, a u jej boku zagra Lars Brygmann (’Biała noc’, 'Jeźdźcy sprawiedliwości’)wcielający się w rolę ojca.

’¡Buen Camino!’ czyli ’Szczęśliwej drogi!’. Tymi słowami pozdrawiają się pielgrzymi podczas wędrówki do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. Wśród nich niespodziewanie znalazła się trzydziestoletnia, nieporadna życiowo Regitze oraz jej ojciec Jan, z którym łączy ją niezwykle trudna relacja. Kobieta wychowywała się w internacie i nigdy nie czuła pełnej akceptacji ze strony rodziców i najbliższego otoczenia. Co więcej nadal szuka swojej drogi – nie znalazła dotąd stałego miejsca pracy ani nie założyła rodziny. Na wieść o śmierci matki odwiedziła rodzinną miejscowość, gdzie wraz z ojcem znalazła nagranie z ostatnią wolą zmarłej. Kobieta prosi Regitze i Jana, by wybrali się pieszo w wędrówkę szlakiem ’Camino de Santiago’.30-latka musi także mocniej skupić się na swojej przyszłości, w związku z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Podczas długiej przeprawy przez malownicze wioski, Regitze i jej ojciec przekonują się, że ’Trzeba iść naprawdę długo, by spotkać się w połowie drogi’. Czy uda im się odbudować mocno nadwyrężoną relację?

Szczera i surowa opowieść filmowa autorstwa zdobywczyni 'Kryształowego Niedźwiedzia’ PlebiscytuBerlinale i ’Roberta’ Duńskiej Akademii Filmowej Birgitte Stærmose zostanie zaprezentowana 5 kwietnia wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Zwiastun:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.