ŚLAD – zapowiedź nowego materiału HORTY!

Pierwsza płyta Jacka Horty „Ocean Myśli” pozostawiła sporo dobrego w świadomości tych, którzy po nią sięgnęli. Autorska mieszanka alternatywnego rocka i popu jak najbardziej mogła się podobać. Po niespełna dwóch latach HORTA powraca, już jako pełnoprawny zespół. Pierwszym zwiastunem płyty, którą wyprodukowali Magda i Robert Srzedniccy (m.in. Riverside, Lunatic Soul, Farben Lehre) jest singiel „Ślad”, któremu towarzyszy intrygujący teledysk.


Jacek Horta przemienił się w zespół Horta_offiziell (w składzie: Jacek Horta –voc.,Tomasz Jagiełowicz -klawisze, syntezatory; Łukasz Kufa -gitara, wokal; Adam Najman-perkusja; Arkady Ptak -gitara basowa). Pierwszym śladem nowego oblicza projektu, prowadzonego przez charyzmatycznego lidera jest właśnie… „Ślad”. Tekst i jego znaczenie ewoluowały wraz ze mną. Z początku piosenka dotyczyła mojego rodzinnego miasta, ale to się zmieniło. Patrzę teraz na rzeczy z innej perspektywy i tak samo jest z tekstem. W pewien sposób jest on uniwersalny i każdy może znaleźć w nim coś innego dla siebie–opisuje symbolikę tekstu Jacek Horta.

Do „Śladu” powstał także bardzo charakterystyczny klip. U Horty nic nie jest oczywiste, wszystko jest symbolem. Tak też jest w tym obrazie.Pierwszy singiel po przerwie zapowiada oczywiście cały materiał, nagrany i wyprodukowany w Serakos Studio przez Magdę i Roberta Srzednickich, znanych ze stałej współpracy z Riverside i innymi projektami członków zespołu –Mariusza Dudy i Michała Łapaja. Produkowali również m.in. płyty Farben Lehre, Administratorr Electro czy Pustek. Tak Horta wspomina czas działań nad nowym, drugim albumem: To był bardzo skondensowany i intensywny okres. Wrzuciłem wszystkich na głęboką wodę. W zasadzie moglibyśmy czekać i czekać, aż wszystko zostanie przygotowane i dopiero wtedy wejść do studia. Wolę dynamiczną pracę, odkrywając piękno w niepewności. Wtedy ludzie przestają się zastanawiać i można wydobyć z nich to co najlepsze. To się bez dwóch zdań udało.

Obecny plan Horta_offiziell to zaprezentowanie kilku piosenek poprzedzających premierę płyty oraz ogranie materiału na żywo (pierwsza okazja to warszawski festiwal Rock & Love, który odbędzie się 21 października). Mocno zachęcamy do sprawdzania social media zespołu, by być na bieżąco z ich nowymi działaniami.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.