Specjalne Seanse Przyjazne Sensorycznie w kinach Helios

Już 10 czerwca, widzowie dla których wizyta w kinie zazwyczaj stanowi wyzwanie, będą mogli obejrzeć uroczą animację „Najlepsze urodziny Królika Karola”. Pokazy odbędą się we wszystkich kinach sieci Helios.

Seanse Przyjazne Sensorycznie to inicjatywa sieci Helios i Fundacji Kultury bez Barier, mająca na celu zapewnienie wyjątkowego doświadczenia kinowego dla osób z nadwrażliwością na bodźce. To specjalnie przygotowane wydarzenia kinowe, które mają na celu zapewnienie komfortowej przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami sensorycznymi. W trakcie pokazów światła w sali kinowej są delikatnie włączone, a poziom dźwięku obniżony. Ponadto, podczas projekcji, uczestnicy mają możliwość nieskrępowanego poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu emocji. Ważnym elementem pokazów jest również dobór filmów oraz wyjątkowe podejście pracowników kina do widzów.

O filmie „Najlepsze urodziny Królika Karola”:

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego ogonem psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Szczegóły dotyczące najbliższej odsłony cyklu Seanse Przyjazne Sensorycznie oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl/sps oraz w kasach kin w całej Polsce. Kolejne pokazy zaplanowane są na 8 lipca – „Dzieci z Bullerbyn” i 12 sierpnia – „Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn”. Partnerem merytorycznym cyklu jest Fundacja Kultury bez Barier, a wyjątkowy kontent filmowy dostarcza Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.