Szajba – premiera singla „Będzie lepiej”

9 marca swój debiutancki singiel „Będzie lepiej” zaprezentowal Szajba, czyli Filip Szawernowski, w pierwszej kolejności autor tekstów, satyryk prowadzony nieokiełznaną żądzą narracji rzeczywistości. Szajba sam o sobie mówi tak:

Mostem, który miał doprowadzić moje wykłuwane atramentem przemyślenia do szerszego tłumu okazała się muzyka. Dźwięk stał się szybko nośnikiem natchnienia i obsesją, która szybko przybrała formę zawodu. Ale działając samemu pozostanę tylko jedną cegłą z muru, który uparłem się wybudować, nawiasem mówiąc głównie po to by mury burzyć. Najważniejsi zawsze byli ludzie.”

Filip o swoim najnowszym singlu opowiada:

„Album Cyrkulacja Cyklu jest rzeźbą wykłutą w przemianach mojego postrzegania rzeczywistości na przestrzeni ostatnich lat. Do świata przedstawionego w płycie zdecydowałem się zaprosić Was przy użyciu utworu „Będzie Lepiej”, który jest nielinearną opowieścią o zmianach i nadziei, które zaserwował nam zeszły rok. Tekst utworu przechodził systematyczne transformacje, które ostatecznie doprowadziły do powrotu do formy pierwotnej, korzennej, naśladując tym samym efekty pandemii. Prostota wizualna teledysku oraz prostota samego refrenu w moim odczuciu mają na celu tylko spotęgować nasze zamknięcie cyklu, tym samym przywróceniu wiary w instynkt, tak samo prosty w swoim założeniu. Będzie lepiej. Innego wyjścia nie ma. Nie myśl. Czuj. Dziękuję. „

Szajba przybliża także wsparcie w procesie twórczym jego najbliższych osób:

„Augerson, autor strony wykonawczej naszej muzyki, mój przyjaciel, jest prawdziwym ziarnem, co to ponoć się trafia ślepej kurze. Instrumentalny geniusz, którego toczy najczystsza pasja i aromat chaosu stanowi dla mnie inspirację, powoduje lekkość w eksperymentach, dając przy tym najważniejsze – spokój ducha o to, że nasza wspólna praca to czysta przyjemność. Współpracowników jest wiele więcej i mimo tego, że wymienianie wszystkich z imienia i nazwiska wydaje się bezcelowe, to jednak zwrócę na nich uwagę, gdyż uważam, że za mało się o tym mówi. Cały sztab techniczny, zarówno od dźwięku jak i obrazu, menadżer i, oczywiście, przyjaciele, z którymi mogę nieustannie snuć wspólne fantazje.”

Już niedługo światło dzienne ujrzy długogrający album artysty, debiut zrealizowany z prawdziwą pasją i poświeceniem, o bogatym instrumentarium i warstwą liryczną, która punktuje wrażliwe miejsca na ciele organizmu społeczeństwa. Szajbie już dziś nie brakuje już porównań do legend polskiej sceny alternatywnej, jego charakterystyczny głos i przekaz na długo pozostaje w pamięci, przez co debiutancki album jest tak silnie oczekiwany. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.