The Flaming Lips zdradza szczegóły nowego krążka

The Flaming Lips mają przyjemność ogłosić premierę ich nowego studyjnego albumu „AMERICAN HEAD”, który ukaże się 11 września nakładem Bella Union. 

Płyta składa się z trzynastu nowych, filmowych utworów, wyprodukowanych przez długoletniego współpracownika Dave’a Fridmanna i sam zespół. Gościnnie, w „God and the Policeman”  pojawia się gwiazda  muzyki country Kasey Musgraves.

„My Religion Is You” to kolejny zwiastun nowego wydawnictwa. Do utworu powstał teledysk.  

„AMERICAN HEAD” lirycznie podejmuje refleksyjne tematy, jak mówi sam frontman Wayne Coyne w dłuższej opowieści o albumie.
Fragment jego wypowiedzi poniżej: 

„Mimo że The Flaming Lips pochodzą z Oklahomy, nigdy nie myśleliśmy o sobie jak o AMERYKAŃSKIM zespole.  Dorastając (kiedy miałem 6 lub 7 lat) , nigdy nie byłem pod wpływem, ani nie byłem bardzo świadomy istnienia jakichkolwiek muzyków z Oklahomy. Głównie słuchaliśmy Beatlesów, a moja mama kochała Toma Jonesa (w latach 60-tych)… Dopiero, gdy miałem 10-11 lat, moi starsi bracia poznali kilku lokalnych  muzyków. 

Przez większość naszego muzycznego życia myśleliśmy, że wywodzimy się z 'Ziemi’… nie bacząc na to, skąd właściwie pochodzimy. W związku z czym, po raz pierwszy w naszym życiu muzycznym zaczęliśmy myśleć o sobie jak o 'AMERYKAŃSKIM ZESPOLE’… wmawiając sobie, że to będzie tożsamość naszej kolejnej twórczej przygody. Staliśmy się 7-osobową formacją i zaczęliśmy  odczuwać coraz większe pokrewieństwo z grupami , które mają dużo członków. Myśleliśmy o klasycznych amerykańskich zespołach, takich jak The Grateful Dead i Parliament-Funkadelic i jak moglibyśmy poczuć ten nowy klimat.

Nowy materiał, który składa się na album AMERICAN HEAD jest oparty na uczuciu, które, jak sądzę, może być wyrażone tylko poprzez muzykę i piosenki. Tworząc, staraliśmy się nie słyszeć dźwięków… ale bardziej poczuć je. Poświęcenie matki, intensywność ojca, szaleństwo brata, bunt siostry… Nie potrafię tego do końca ująć w słowa.

Coś się zmienia i inni (twoi bracia, siostry, matka i ojciec… twoje zwierzęta) zaczynają być dla ciebie ważniejsze… na początku jesteś tylko ty… i twoje pragnienia są wszystkim, na czym ci zależy… ale… coś się zmienia… Myślę, że wszystkie te piosenki są właśnie o tej zmianie”. 

Oto spis utworów „AMERICAN HEAD”:

 1. Will You Return / When You Come Down
 2. Watching the Lightbugs Glow
 3. Flowers Of Neptune 6
 4. Dinosaurs On The Mountain
 5. At The Movies on Quaaludes
 6. Mother I’ve Taken LSD
 7. Brother Eye
 8. You n Me Sellin’ Weed
 9. Mother Please Don’t Be Sad
 10. When We Die When We’re High
 11. Assassins of Youth
 12. God and the Policeman (feat. Kacey Musgraves)
 13. My Religion Is You

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107