The Weeknd statystycznie najpopularniejszym muzykiem na świecie

The Weeknd został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako „statystycznie najpopularniejszy muzyk na świecie”. Kanadyjski artysta zasłużył na tytuł, bijąc dwa ważne rekordy w tym roku.


W styczniu tego roku The Weeknd został pierwszym artystą w historii Spotify, który przekroczył 96 mln słuchaczy miesięcznie. Następnie, zaledwie miesiąc później, gwiazdor poprawił ten wynik i przekroczył barierę 100 milionów. Stan na 20 marca 2023 to 111,4 mln słuchaczy miesięcznie. Następna w kolejce Miley Cyrus ustępuje Kanadyjczykowi o 29 milionów. The Weeknd ma szansę na dodatkowe polepszenie wyniku – niedawno w serwisach cyfrowych ukazała się specjalna edycja albumu „Starboy”. Płyta niedawno ponownie trafiła do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200, choć ukazała się w 2017 roku. Stało się to po tym, jak singiel „Die For You” w ostatnich tygodniach podbił listy przebojów i został siódmym numerem 1. na Billboardzie w karierze The Weeknd.
W nowej wersji „Die For You” można usłyszeć Arianę Grande:

 

W artykule Księgi Rekordów Guinessa, opisującym sukcesy artysty, czytamy: „The Weeknd to statystycznie najpopularniejszy muzyk na świecie i nikt nie zagraża jego wynikowi”.
The Weeknd nie poprzestaje na rekordach w cyfrze, zbiera także te związane z wyróżnieniami. Na jego koncie są już 22 nagrody Juno. Do obecnej rekordzistki, Anne Murray, brakuje mu już tylko trzech statuetek. Na tegorocznej gali The Weeknd został nagrodzony w kategoriach Artysta roku, Kompozytor roku, Singiel roku („Sacrifice”), Album roku i Popowy album roku („Dawn FM”).
Niedawno gwiazdor udostępnił swój pierwszy koncertowy album w karierze – „Live At SoFi Stadium” – zapis dwóch koncertów z Los Angeles, które odbyły się w 2022 roku. Filmowy zapis wydarzenia jest dostępny na platformie HBO Max.
9 sierpnia 2023 The Weeknd wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

—>BILETY<—

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.