thekayetan – premiera klipu „Skóra” (My Name is New)

29 maja ukazał się dwupłytowy album “Music 4 Queens & Queers”. Album powstał z inicjatywy wytwórni Kayax, we współpracy z fundacją Parada Równości. Jest to 2. edycja kultowej składanki “Music 4 Boys & Gays”.

Na płycie znalazły się utwory artystów, którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla społeczności LGBTQIA. Na płycie ukazał się między innymi utwór „Skóra” autorstwa thekayetana.

thekayetan, ​właściwie Kajetan Kopala, to poznański producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną o zabarwieniu popowym, jak i eksperymentalnym.

“Skóra” jest dla mnie powrotem do pisania po polsku. Utwór jest wynikiem prywatnych rozważań na temat tragicznych wydarzeń w Białymstoku w ubiegłym roku. Opierając tekst na metaforze bliskości, chciałem przekonać, że w świecie pojawiających się aktów nienawiści mogę kochać i być kochanym. Pracując nad koncepcją teledysku chciałem uwydatnić społeczny kontekst utworu. Jego czytelne przesłanie. Sprzyja temu prosta forma obrazu. Zależało mi na pokazaniu, że świat, do którego dążę, opiera się na szacunku, miłości oraz braku fizycznej czy słownej przemocy. Chciałem również wyrazić własną niezgodę na dyskryminację z jakiegokolwiek powodu. Klubowy charakter utworu mam nadzieję pozwoli mi trafić do szerokiego grona odbiorców.

Artysta jest absolwentem liceum im. Karola Marcinkowskiego, w klasie o profilu humanistycznym dwujęzycznym. Ukończył liceum z wyróżnieniem i tytułem osobowości roku. Obecnie studiuje psychologię na wydziale psychologii i kognitywistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
Oficjalną działalność artystyczną rozpoczął w 2017 roku, kiedy wydał w serwisach streamingowych singiel “Summer”. Następnie wydał kolejne cztery single, z których każdy cieszy się kilkoma tysiącami odtworzeń w serwisie Spotify.

W 2019 roku został częścią projektu ​My Name Is New ​wytwórni Kayax. Dzięki nim wydał single “Addicted” oraz “Hot Blond”. 17 październiku 2019 r. wystąpił jako support przed Margaret w klubie Tama, w Poznaniu w ramach Gaja Hornby Tour.Utwór “Summer” znalazł się na wydanym w 2019 roku albumie Julii Rosińskiej pt. “Ciałem, Słowem, Gestem”. Został zaaranżowany przez Jacka Piskorza i utrzymany w stylistyce jazzowej (blues).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.