Update dotyczący premiery albumu Tęskno

W związku z sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19, pragniemy poinformować, że data 17 kwietniawciąż pozostaje dniem premiery dla albumu „Tęskno” w wersji cyfrowej, oraz dla wszystkich tych, którzy zamówili album w sprzedaży wysyłkowej.

Premiera sklepowa CD oraz winyla  odbędzie się  29 maja 2020.

Płyta Tęskno ukaże się nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Na albumie znajdzie się 10 autorskich kompozycji artystki. Nowy materiał został zarejestrowany w klimatycznym Studiu Polskiego Radia S2. 

Walc to drugi zwiastun muzyczny, po Między nami, zapowiadający najnowsze wydawnictwo Tęskno. 

„Walc opowiada o niepozornym, porannym spacerze brzegiem morza, kiedy plaża jest zupełnie pusta, a ja, mimo że cała trzęsę się z zimna zaczynam wchodzić do wody. Do napisania utworu zainspirowała mnie historia biblijna z Ewangelii Mateusza, w której jeden z uczniów Jezusa z powodzeniem stawia kilka kroków poza łodzią jednak ogarnięty przez strach chwieje się i woła o pomoc. Chciałam w ten sposób wyrazić własną gotowość do podejmowania ryzykownych wyzwań nawet jeżeli z racjonalnego punktu widzenia nie ma szans na ich powodzenie. Myślę, że w obecnej wrogiej i niepewnej rzeczywistości ponad wszystko potrzebujemy pielęgnować w sobie odwagę” – mówi Joanna. 

Po sukcesie debiutu Mi Joanna Longić nie osiadła na laurach podążając dobrze znanymi ścieżkami. Tęskno to dzieło dojrzałej artystki eksplorującej nowe muzyczne terytoria, łączącej ze sobą pozorne skrajności. Ulotną harfę zestawia z analogowymi syntezatorami o nasyconym, basowym brzmieniu, a kompozycje z głębokimi tekstami z utworami instrumentalnymi o nieregularnej, zaskakującej strukturze. Całość składa się na niezwykle osobisty i intymny muzyczny obraz artystki, która przedstawia historię o poszukiwaniu nadziei w czasach pełnych niepokoju. Snute przez Joannę opowieści zanurzone w teraźniejszości zatrzymują słuchacza w danym momencie, tu i teraz stając się schronieniem dla wrażliwych dusz. Na płycie odnajdziemy wpływy twórczości genialnych muzyków minionej epoki takich jak Debussy czy Ravel oraz współczesnych przedstawicieli nurtu muzyki niezależnej – Jamesa Blake’a czy FKA Twigs. 

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. W listopadzie zeszłego roku ukazał się debiutancki krążek Mi, który podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale również krytyków. Album trafił na listę muzycznych podsumowań roku – „Gazety Wyborczej” (#4), portalu Interia.pl (#1) czy „Polityki” (#6). Projekt zdobył 1 miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce. Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie Mateusza Trójki, prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”.  

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album Mi oraz singiel Bzdury. Drugi album otwiera nowy rozdział solowego projektu. 

O wszelkich zmianach dotyczących dat koncertów artystka będzie informować poprzez swoje kanały w mediach społecznościowych. 

Oto lista utworów „Tęskno”
1. Pierwsza
2. Frajda
3. Znów
4. A cappella
5. Przed burzą
6. Arenga
7. Inny nikt
8. Między nami
9. Walc
10. Fenomenalna

Zamów w przedsprzedaży/pre-save „Tęskno”

Leave A Reply

Your email address will not be published.