V Tydzień Piosenki w Krakowie

Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot i Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego zapraszają na piątą, tym razem plenerową edycję Tygodnia Piosenki! Koncerty premierowe, okolicznościowe i sentymentalne. Piosenka w wydaniu kabaretowym, literackim, rockowym, tanecznym i popowym. A wszystko to w przepięknej plenerowej aurze wakacyjnego Krakowa!

V Tydzień Piosenki
4-10 sierpnia 2019
Altana na Plantach
Od ul. Westerplatte
Między Tomasza a Basztową

Ola Maurer (Piwnica pod Baranami) 4 sierpnia g. 15.00
Kamil Juszczyk (Pracownia Piosenki) 6 sierpnia g. 19.00
Ewelina Cassette (Pracownia Piosenki) 7 sierpnia g. 19.00
Agata Ślazyk (Piwnica pod Baranami) 8 sierpnia g. 19.00
Camelot Dance Band (Teatr Loch Camelot) 9 sierpnia g. 19.00
Dziś Camelot (Teatr Loch Camelot) 10 sierpnia g. 19.00


Organizator: Fundacja Poemat, Kraków – Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego

Współorganizator: Krakowskie Forum Kultury

Partnerzy: Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Patronat medialny: KARNET, Tygodnik Przegląd, portalmedialny.pl, Wybieram Kulturę, Kulturalne media, KRK NEWS

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków


Szczegółowy program koncertów:

niedziela | 4.08 | 15:00
Ola Maurer (Piwnica pod Baranami)

Prawdziwa dama krakowskiej piosenki, od 1971 roku związana z Piwnicą pod Baranami, zaprezentuje ballady z towarzyszeniem Jaro Kagańca na instrumentach klawiszowych oraz Michała Półtoraka na skrzypcach. Tego wieczoru spodziewać się możemy wszystkiego, co najlepsze w bardzo szerokim repertuarze Artystki, Piwnicy pod Baranami i krakowskiej piosenki literackiej w ogóle. Piękny głos, piękny akompaniament, wspaniałe teksty i kompozycje.

wtorek | 6.08 | 19:00
Kamil Juszczyk (Pracownia Piosenki)

Kamil Juszczyk, to muzyk i wokalista, członek projektu MY NAME IS NEW – inicjatywy Kayax, mającej na celu promocję młodych, obiecujących artystów. Jego muzyka balansuje na pograniczu popu i alternatywy. W 2018 roku podjął współpracę z Michałem Zabłockim oraz Leszkiem Biolikiem (czołowym polskim producentem i basistą zespołu Republika). Wystąpi w składzie: Kamil Juszczyk – gitara akustyczna, wokal, Jakub Wach – cajon, perkusjonalia, Łukasz Wierzbicki – gitara basowa.

środa | 7.08 | 19:00
Ewelina Cassette (Pracownia Piosenki)

Współczesna kobieta oskarża świat, mężczyzn i samą siebie, ustanawiając nowe priorytety, właściwe dzisiejszym czasom. Ten występ nazwać można wręcz prapremierowym. Piętnaście nowych piosenek do słów Michała Zabłockiego, z muzyką Andrzeja Bonarka zaprezentuje wyjątkowa indywidualność, wokalistka, aktorka Teatru im. Słowackiego. Piosenka „Zamordowany”, pochodząca z tego repertuaru, była finalistką konkursu „Piosenka na 100”, rozegranego w 2018 roku na antenach radiowej Jedynki i Trójki. Artystka wystąpi z zespołem w składzie: Paweł Harańczyk – instrumenty klawiszowe, Damien Cassette – gitara, Marcin Chatys – bas, Piotr Przewoźniak – bębny.

czwartek | 8.08 | 19:00
Agata Ślazyk (Piwnica pod Baranami)

Obdarzona pięknym głosem wokalistka i autorka piosenek nie poddaje się zaszufladkowaniu. Jej rockowe teksty i kompozycje wnoszą nowy powiew do tradycyjnej piwnicznej stylistyki. W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, a w grudniu 2013 autorski album zatytułowany „Nie daj się zjeść”. Jej piosenki były, dzięki głosom słuchaczy, przez wiele tygodni na szczycie alternatywnej listy przebojów Radia Kraków, a jedna z nich pt. „Znów za długo spałam”, zajęła piąte miejsce w plebiscycie „90 piosenek na 90 lat Radia Kraków”. Artystce towarzyszyć będzie pianista i kompozytor Tomasz Kmiecik.

piątek | 9.08 | 19:00
Camelot Dance Band czyli piosenki do słuchania i do tańca!

Teatr Loch Camelot zaprezentuje się w zaskakującej, tanecznej stylistyce, rozpoczynając wieczór, który kontynuowany będzie jako potańcówka przy muzyce mechanicznej z udziałem instruktorów i uczniów szkoły tańca Level Up. Zapraszamy zarówno tych wszystkich, którzy kochają Loch Camelot, jak i tych, którzy kochają taniec. Ten wieczór będzie niepowtarzalny. Nie przegapcie go!

sobota | 10.08 | 19:00
Dziś Camelot czyli letni koncert piosenek przepięknych i skandalicznych!

Teatr Loch Camelot potrafi zaskakiwać. Dowiodły tego ostatnie edycje Tygodnia Piosenki, które uświetnione były wyjątkowymi programami, z jednej strony dla szerszej publiczności nowymi, a z drugiej strony dla wiernych fanów – stanowiącymi podsumowanie kolejnego sezonu występów na macierzystej scenie. Dlatego więcej nie trzeba mówić nic. Znajomi niech rozpoznają swoje ulubione przeboje, a nieznajomi niech będą zaskoczeni!

Wszystkie koncerty odbywają się w altanie na Plantach od ul. Westerplatte.

Zapraszamy!


W 2013 roku w Krakowie powstał amalgamat organizacji pozarządowych Kraków Miasto Piosenki, którego celem jest produkcja i promocja polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych w dobie skomercjalizowanej twórczości poddanej dyktatowi radia i telewizji. W skład amalgamatu weszły między innymi Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot i Pracownia Piosenki. W dniach 2-9 sierpnia 2014 roku przeprowadziliśmy I Tydzień Piosenki w Krakowie, w ramach którego odbyło się 26 recitali i koncertów, wyłącznie w języku polskim. W związku z dużym zainteresowaniem odbiorców, powtórzyliśmy formułę koncertów, organizując w dniach 1-8 sierpnia 2015 roku II Tydzień Piosenki w Krakowie składający się z 27 wydarzeń artystycznych. Po przerwie w 2016 roku, spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży, spełniając dalsze oczekiwania publiczności, w 2017 roku zrealizowaliśmy III Tydzień Piosenki w Krakowskim Teatrze Variete, a w 2018 roku IV edycję – w Akademii Sztuk Teatralnych. Teraz zapraszamy na piątą edycję!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny