VTSS remiksuje nowy singiel MIN t pt. Start Dancing

Połączenie mrocznego R&B i industrialnego, pełnego rave’owej energii techno to odpowiedź polskiej producentki i DJki VTSS na nowy singiel kompozytorki i wokalistki MIN t.  Nowa wersja utworu „Start Dancing” to równie taneczna interpretacja,  przeniesiona do imprezowego świata muzyki klubowej. 

Martyna Kubicz (MIN t) i Martyna Maja (VTSS) pochodzą z Polski, choć aktualnie mieszkają w Berlinie – gdzie tworzą muzykę, grają koncerty i imprezy. Poznały się przy okazji premiery nowego singla MIN t, zapowiadającego jej drugi, solowy album. W wersji oryginalnej Start Dancing jest elektryzującą mieszanką electro, neo-soulu i popu. Oparty na głębokiej linii basu utwór jest jednocześnie wystawny i minimalistyczny, a jego tajemniczość podkreśla znakomity teledysk.

Singiel bezlitośnie zabiera naszą uwagę dzięki wielowarstwowym partiom wokalnym MIN t, które spajają bardzo wyraźną brzmieniowo kompozycję. W remiksie VTSS, która szturmem zdobyła międzynarodowy rynek muzyczny i wielokrotnie została okrzykniętą największym, nowym talentem muzyki techno – pierwsze skrzypce gra syntezowana melodia, dudniący bas i tempo w klasycznym rytmie 4×4. To numer, który musicie wziąć ze sobą na imprezę czy popandemiczny rave i… oddać się tańcu. Charakterystyczny styl produkcji VTSS zawiera w sobie elementy hardcore’u, czyli podgatunku muzyki elektronicznej popularnego przede wszystkim w Niemczech w latach 90. Dziś ta energia wraca do nas ze zdwojoną siłą, a to dzięki współpracy wyjątkowych, polskich artystek; a teraz… Start Dancing & rave on!

MIN t dołączyła także do akcji polskiej sceny elektronicznej, wspierając protesty w Stanach Zjednoczonych. Bandcamp nie pobierało w piątek (5 czerwca) prowizji. Wytwórnie, artystki i artyści zadeklarowały przekazanie 100% swojego zysku z tego dnia na fundusze Black Lives Matter. Cała dochód z zakupów słuchaczy trafi na wsparcie tej pilnej sprawy – #bandcampday4BLM

Leave A Reply

Your email address will not be published.