Węgierski TALTOS (folk/black) wydał EP „Érezd hogy élsz”

Táltos to węgierski projekt grający eksperymentalną odmianę folk/black metalu dowodzoną przez muzyka pod pseudonimem JesterOfDestiny.

Pomagają mu muzycy znalezieni na Fiverr; są nimi Damjan Stefanović na perkusji (znany z Goddess i Mrtvi) oraz Kohld na gitarach (Dead, Ulgard, Wintertide). JesterOfDestiny zajmuje się wszystkim innym. Okładkę wykonał Nicolas Oliveros, a logo zaprojektował sam JesterOfDestiny.

Nowa EPka zatytułowana „Érezd hogy élsz” została wydana w formie cyfrowej 4 sierpnia bieżącego roku i jest dostępna na wszystkich popularnych platformach streamingowych (Spotify, Bandcamp, itp.).

Muzycznie Táltos trudno opisać. To black metal, z silnym pierwiastkiem muzyki plemiennej. Zawiera dużo partii granych na didgeridoo, ale w muzyce jest też mocny klimat muzyki punkowej, z domieszką death/doom metalu (zwłaszcza na najnowszym wydawnictwie). Teksty opowiadają o buncie i pragnieniu wolności, dość wyraźnie rzucając wyzwanie pół-dyktatorskiemu reżimowi Węgier i paraliżującej apatii ludności.

Taltos to rodzaj szamana w pogaństwie węgierskim, który urodził się z czymś dodatkowym, na przykład zębem lub palcem. Urodził się z obowiązku komunikowania się z całym narodem węgierskim i ostrzegania przed inwazją wojsk lub zbliżającym się upadkiem kulturowym. Jako taka, muzyka Táltosa ma przywoływać obraz starożytnego szamana ostrzegającego swój lud przed możliwą straszną przyszłością.

Skład

JesterOfDestiny – wokal, bas, bas, didgeridoo, programowanie

Kohld – gitary

Damjan Stefanović – perkusja


Social Media
Bandcamp https://taltos.bandcamp.com/music

Soundcloud https://soundcloud.com/taltos-music/sets/erezd-hogy-elsz

Spotify https://open.spotify.com/artist/66QqxG0dQKgmVAn3y3ZaXh

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.