Wielkie święto sztuki Anime w Polsce! Bilety są już dostępne w sprzedaży

Wielkie święto sztuki Anime w Polsce! International Anime Music Festival odbędzie się w Łodzi w maju 2023 roku.


International Anime Music Festival 2023 to koncertowe doświadczenie, w którym po raz pierwszy razem na scenie pojawią się największe gwiazdy anime popu na świecie. Impreza odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie już 12 maja w ramach trasy koncertowej po Europie. Wystąpią znani przedstawiciele sztuki anime: Kizuna AI Original Singerloid #kzn, HIMEHINA, GUMI, MaRiNaSu oraz LiLYPSE.

Debiutancka trasa koncertowa w ramach International Anime Music Festival obejmie 19 miejsc w całej Europie. To pierwsze wydarzenie na taką skalę: popularni VTubersi (wirtualnie generowani, animowani YouTuberzy) i Vocaloids (wirtualni piosenkarze z głosami generowanymi komputerowo) pojawiają się na scenie razem. Pochodzące z Japonii awatary zdobyły wielką sławę w ciągu ostatnich dwóch lat, przyciągając dziesiątki milionów obserwujących na całym świecie oraz generując ponad 62 miliony wyszukiwań w Google i ponad 1,2 miliard wyświetleń (YouTube, Facebook, Twitter, TikTok i inne).

Kizuna AI Original Singeroid „#kzn” to sztuczna inteligencja ze śpiewającym głosem opracowanym bezpośrednio z głosu Kizuna AI. Stworzyła innowacyjną koncepcję, dzięki której publiczność może stać się twórcą dzięki Kizuna AI Original Singeroid „#kzn” / CeVIO AI, wydanym w 2022 roku. Obecnie jest pionierem i jednym z najpopularniejszych VTuberów na świecie, obserwowany przez ponad 4,5 milionów odbiorców.

Wirtualny duet HIMEHINA składa się z przeciwieństw o doskonałej, scenicznej chemii. Hime Tanaka cechuje energia, emocjonalność i wysoki głos. Wizerunkiem Hina Suzuki jest słodka dziewczynka o łagodnym głosie. Ich debiutancki album “Divine Flowers” (2020) osiągnął 3 miejsce na Oricon (japońskiej liście przebojów). Duet w ciągu minuty wyprzedaje swoje występy na żywo, a przykładem jest tokijski “Aitai bokura” (2022).

GUMI, jeden z najbardziej lubianych wokaloidów wśród zachodnich fanów muzyki anime, zaczerpnął swoje imię od pseudonimu japońskiej aktorki głosowej, Megumi Nakajima. Wydał 10 albumów i zyskał setki milionów wyświetleń, poruszając serca fanów na całym świecie, jednak do nadchodzącej trasy w 2023 roku nigdy oficjalnie nie występowała na żywo poza terenem Azji. Najnowsze oprogramowanie do mówienia GUMI, “A.I. Voice”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, którzy mogą tworzyć piosenki i mówić głosem postaci.

Zespół taneczno-wokalny MaRiNaSu jest wirtualnym girlsbandem, który zadebiutuje na arenie międzynarodowej w 2023 roku. Mimo odmiennych osobowości, na scenie idealnie się uzupełniają i działają elektryzująco na publiczność. Ich sceniczne, kostiumowe transformacje w trakcie występów wraz z muzyką stworzą najbardziej ekscytujące chwile rozrywki dla widzów, którzy doświadczą tego międzynarodowego debiutu.

LiLYPSE to tajemniczy duet wirtualnych piosenkarzy pop złożonym z sióstr bliźniaczek, Mikado i Oboro Akatsuki. Mikado jest luźno tłumaczone jako “słońce”, a Oboro – “mglisty”, co nawiązuje do księżyca. Ich kreatywność ujawnia się poprzez taniec, a oszałamiająca historia, której używają podczas występów, wprawia odbiorców tej sztuki w zachwyt.

Wydarzenie będzie połączeniem multimedialnego koncertu prowadzonego przez DJ’a z najnowocześniejszymi projekcjami cyfrowymi LED w wysokiej rozdzielczości, oświetleniem, laserami i innymi efektami wizualnymi. Wszystko to stworzy spektakularne widowisko wizualne, w którym gwiazdy anime popu wykonają swoje największe przeboje.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.