Woodkid udostępnia „Goliath” w nowej wersji

W serwisach cyfrowych pojawiła się nowa wersja singla „Goliath”. Utwór zapowiada drugi, wyczekiwany album Woodkida.

Od premiery debiutanckiego „The Golden Age” (800 tys. sprzedanych egzemplarzy, status platyny w Niemczech i Francji, 200 koncertów na całym świecie, 2 nominacje do Grammy) minęło 7 lat. W międzyczasie Woodkid nie próżnował – współpracował w wielu kreatywnych dziedzinach, m.in. z Nicolasem Ghesquièrem z Louis Vuitton, JR z NYC Ballet, Sidi Larbi Cherkaoui czy Jonasem Cuaronem nad soundtrackiem do „Desierto”. Czas na powrót do muzyki.

Posłuchaj „Goliath” (Alternate Version)

Nazwany na cześć słynnej biblijnej postaci, „Goliath” jest epickim wierszem porywającym nas w głąb holistycznych sił, z którymi wszyscy się zmagamy. Premierze singla w oryginalnej wersji towarzyszyło oświadczenie artysty. Czytamy w nim:

Myślę, że chodzi tu o moją niebezpieczną fascynację władzą i skalą. O ogromne wyzwania, z którymi musiałem się zmierzyć w ciągu ostatnich lat i rosnącym poczuciu niepewności wobec wagi rzeczy, które budowałem. Swój pierwszy album nagrywałem z myślą, że wiem wszystko. Drugi powstawał ze świadomością, że nie wiem prawie nic. Komponowałem wraz z akceptacją moich słabości, złych decyzji, chcąc sięgnąć po światło jak po intymną receptę na problemy. Oto ja, prawdopodobnie nie tak mocny, jaki wydawałem się być. Może chodzi o wszystkie formy toksyczności, o środowisko, może o prędkość dystrybucji informacji i wściekłość branży muzycznej, może o to, jak staram się znaleźć przez to spokój i doczesność. Na pewno chodzi o indywidualną i zbiorową odpowiedzialność za tworzenie okropieństw oraz jak je, mam nadzieję, pokonać. Oto pierwsza odsłona całości. Oczywiście odnosi się do mitu Dawida i Goliata. Żałuję, że jego tematyka aż tak dobrze koresponduje z obecną sytuacją na świecie.

Yoann Lemoine

Źródło: Universal Music Polska

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny