Yungblud rozpalił publiczność w Warszawie [RELACJA]

Yungblud to pseudonim artystyczny Dominica Richarda Harrisona, brytyjskiego wokalisty, instrumentalisty i kompozytora. W swojej twórczości łączy on rock alternatywny i pop punk. Muzyk przyciąga na swoje koncerty rzesze młodych ludzi swoją otwartością i głośnym mówieniem o tym co ważne. Yungblud wystąpił w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI 10 maja 2022 roku w ramach europejskiej części trasy Life On Mars.


6 maja światło dzienne ujrzała współpraca Brytyjczyka z Willow-znaną głównie z wielkiego ekranu.

Duet Willow i Yungbluda to definitywnie wybuchowa mieszanka-oboje uwielbiają tworzyć w rockowych klimatach.


Brytyjczyk znany jest głównie z takich utworów jak Parents (107mln. wyświetleń!)

I Think I’m OKAY- Collabu z raperem Machine Gun Kelly (100 mln. wyświetleń)

The Funeral (3,7 mln. wyświetleń)


Koło godziny 15-tej dotarłam pod halę EXPO XXI gdzie siedział już niemały tłumek fanów. Wśród nich można było zobaczyć kolorowe włosy, czarno różowe stroje i nie tylko. Jeśli chodzi o fandom Dominica Harrisa to jest on wizualnie bardzo charakterystyczny ale też pozytywnie zaskakujący. Wśród kolejkującego tłumu spotkałam bardzo dużo przemiłych, młodych, otwartych ludzi.
Na czym polega fenomen młodego Brytyjczyka? Tego dowiedziałam się rozmawiając z  fanami Dominica. Zadałam im trzy pytania:

1. Na czym waszym zadaniem polega fenomen Yungbluda?
2. Jak się czujecie słuchając jego muzyki?
3. Jak oceniacie wczorajszy koncert?

Oto i odpowiedzi:

Definitywnie można stwierdzić, że Yungblud to artysta mający ogromny (pozytywny) wpływ na młodych ludzi.
Podczas koncertów Dominic wielokrotnie powtarza żeby nie bać się tego kim się jest, żeby kochać i szanować innych, że nie ważne co-każdy z nas jest wartościowy, itd. To są rzeczy, które dla młodych ludzi są ważne. Na koncercie w Warszawie pojawiła się dziewczyna imieniem Hania. To był mocny element koncertu, bowiem doszło do COMING OUT’U dziewczyny. Muzyka i sylwetka Yungbluda dodaje takim ludziom pewności siebie w momencie gdy muszą stanąć przed momentem powiedzenia reszcie świata kim są i co kochają. Hania dostała ogromne wsparcie od samego Yungbluda jak i publiczności.
Poza sytuacją z coming out’em była również inna ciekawa sytuacja a mianowicie doszło do oświadczyn na Warszawskiej scenie Expo! Pewna młoda para postanowiła się zaręczyć na koncercie Yungbluda, co sprawiło, że wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe.

W związku z otwartością artysty do różnych orientacji, religii, itd. fani zorganizowali dla Yungbluda tęczową flagę z podpisami. Za pomysł odpowiedzialna była Daria Symonowicz.

 

 

Sama playlista koncertu prezentowała się następująco:

Yungbluda supportował genialny duet Nova Twins, w skład którego wchodzą wokalistka i gitarzystka Amy Love oraz basistka Georgia South. Współpracę rozpoczęły one w 2014 roku jako Braats – pod tym szyldem ukazał się singiel „Bad Bitches”. Wkrótce potem projekt został przemianowany na Nova Twins. Po wydaniu trzech EP-ek, światło dzienne ujrzał longplay studyjny „Who Are the Girls?”. Premiera drugiego longplaya, zatytułowanego „Supernova”, planowana jest na czerwiec 2022 roku.


Jeśli zaintrygował was Yungblud to koniecznie śledźcie jego social media-muzyk niedługo wydaje nowy album!

FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
POLSKI FUNCLUB NA FACEBOOKU

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.