[Zapowiedź Recenzencka] Ruth Ware – „W ciemnym, mrocznym lesie”

Wydawnictwo Czwarta Strona ma dla nas kolejny kryminał spod pióra Ruth Ware.
Po takich tytułach jak „Pod kluczem” , ” Śmierć Pani Westaway” i „Jedno po drugim” czas na „W ciemnym, mrocznym lesie”.

Książka będzie dostępna już od 27.07.2022r.w każdej księgarni stacjonarnej i internetowej.
Jest to elektryzujący debiut Ruth Ware w nowym tłumaczeniu.

Jeśli lubicie dreszczyk emocji i kryminalne zagadki to książki Ruth Ware są właśnie tym czego szukacie.
Jej kryminały to synonim sentymentalnej podróży w przeszłość. Uznawana za wiele osób za współczesną wersję Aghaty Christie. Ruth Ware potrafi przedstawić świat swoich powieści  w odpowiednim klimacie. Autorka potrafi opisać miejsca wydarzeń , nie używając zbędnych słów, natchnąć w każdą pojawiającą się w jej historii postać i stworzyć napięcie , które będzie towarzyszyć nam do samego końca.
Więc jeśli szukacie wspanialej książki na upalne letnie wieczory to „W ciemnym mrocznym lesie” jest strzałem w dziesiątkę.

By rozprawić się z przeszłością, czasem musisz do niej wrócić po swych krwawych śladach.

Nora i Clare były kiedyś ze sobą mocno zżyte. To jednak wspomnienia. Młode kobiety nie widziały się od dekady, kiedy to Nora bez słowa zniknęła z życia przyjaciółki.
Niespodziewanie w jej skrzynce mailowej pojawiało się zaproszenie na wieczór panieński Clare. Perspektywa weekendu w domku na odludziu wydawała się idealną okazją do pojednania i zostawienia przeszłości za sobą.
Jednak sprawy przybrały zły obrót. Bardzo zły.
Gdy sekrety i kłamstwa po kolei wyłaniały się z ciemnego, mrocznego lasu, głęboko pogrzebana przeszłość zaczęła doganiać Norę.
Zaczyna się mordercza wyliczanka. Na kogo wypadnie, na tego… śmierć.

Ruth Ware dorastała w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Manchesterze przeprowadziła się do Paryża, po czym osiadła na stałe w północnej części Londynu, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci. Pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka języka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. Jej książki trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa” oraz „Sunday Timesa” i były nominowana do wielu nagród literackich.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.