Znamy finalistów „Antyfestu Antyradia 2020”

Słuchacze i internauci wybrali finalistów tegorocznego „Antyfestu Antyradia” – największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. Są nimi kapele: ETA, GraVity Off, Katharsis, Ribs in Coke i Skytruck. W finale zaprezentują swoje koncertowe umiejętności. Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 lipca na antenie Antyradia podczas specjalnego programu.

ETA to zespół pochodzący ze Szczecina. Ich muzyka to swoisty mix nowoczesnego rocka, grunge’u i punk-rockowych brzmień znanych z lat 90. XX wieku. Drugim finalistą została żorska kapela GraVity Off, której stylistyka plasuje się gdzieś pomiędzy Tides From Nebula a COMĄ. Z kolei, Katharsis jest formacją pochodząca z Miejskiej Górki. Gra oryginalną muzykę wykorzystującą elementy rocka i reggae. Ribs in Coke, wywodzący się z Trzcianki, jak sami o sobie piszą to „emocjonalnie szczery zespół rockowy, o mocnym brzmieniu i niepretensjonalnie świeżym podejściu do gatunku”. Ostatnim finalistą tegorocznego „Antyfestu Antyradia” jest zespół Skytruck. Choć liderzy zespołu mieszkają w Warszawie to poznali się studiując na Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziś tworzą muzykę nawiązującą do tradycji rocka połączoną z nowoczesnym brzmieniem, gdzie istotny element całości stanowi niebanalny tekst.  

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 350 rockowych zespołów z całej Polski. Trzydzieści z nich uzyskało nominacje redakcji Antyradia. Finaliści, wybrani w głosowaniu internetowym, wystąpią na koncertach rejestrowanych w profesjonalnym studiu nagraniowym. Będzie je można usłyszeć 24 lipca (piątek) od godz. 19:00 w Antyradiu. Tego samego dnia zwycięzcę ogłosi jury, obradujące w składzie: Marcin Bąkiewicz (dyrektor muzyczny Antyradia), Wiesław Weiss (redaktor naczelny magazynu „Teraz Rock”) oraz Andrzej Puczyński (muzyk, producent i prezes zarządu ZPAV).

Celem Antyfestu Antyradia organizowanego od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Nagrodami w tej edycji konkursu są: występ na 26. Pol’and’Rock Festival – Najpiękniejszej Domówce Świata, która będzie transmitowana online, nagranie profesjonalnej płyty w Izabelin Studio oraz promocja na antenie Antyradia – największej rockowej stacji w Polsce. Zwycięzca otrzyma też pamiątkową statuetkę Złotej Kosy, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.