ZOBACZ PORUSZAJĄCE “SPOTKANIE Z WARSZAWĄ” BRODKI

Dziś premiera “Spotkania z Warszawą” – pięknej, poruszającej interpretacji Brodki utworu Ireny Santor. Singiel ukazuje się na równo miesiąc przed 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i jest zapowiedzią albumu artystki pt. “WAWA” (premiera 26 lipca), powstałego we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

W tym roku, z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.

“WAWA” zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla Brodki sposób opowiadają o Warszawie. Drugą zapowiedzią, po “Mojej drodze” z udziałem Hadesa i producenta 2K88, jest “Spotkanie z Warszawą” – utwór Ireny Santor z 1964 roku.

„Spotkanie z Warszawą” Ireny Santor to utwór, otwierający album „WAWA”. Jest elementem nadziei, promieni słońca, które pojawiają się nad miastem – rozświetlając go, tym samym wzbudzając zachwyt osób, które żyją w Warszawie. – opowiada Brodka.

Premierę singla “Spotkanie z Warszawą” dopełnia przejmujący, czarno-biały klip w reżyserii Brodki. Artystka wciela się w nim w rolę warszawskiej syrenki, opowiadając o trudnych losach miasta. W tle m.in. panorama stolicy nocą czy archiwalne ujęcia z Powstania Warszawskiego.

Zobacz klip do utworu “Spotkanie z Warszawą”:

Album “WAWA” dostępny jest do kupienia na CD oraz winylu w preorderze na stronie:
www.sklepzmuzyka.pl

W dniu premiery albumu, 26 lipca w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert, promujący wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Brodki i towarzyszącego jej zespołu, na scenie pojawią się specjalnie zaproszeni goście.

Bilety do nabycia w kasie MPW oraz na bilety.1944.pl i eventim.pl. Transmisja koncertu – TVN24.

Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.