Zobacz zwiastun najbardziej wyczekiwanej europejskiej produkcji ostatnich lat! Już 28 maja na Viaplay!

’Odwet oceanu’ zadebiutuje na Viaplay już 28 maja!

Zobacz zwiastun najbardziej wyczekiwanej europejskiej produkcji ostatnich lat!

Opublikowano oficjalny zwiastun ‘Odwetu oceanu’, czyli jednej z największych europejskich produkcji serialowych ostatnich lat. Ekologiczny thriller został stworzony w oparciu o bestsellerową książkę Franka Schätzinga o tym samym tytule, a jego produkcją zajął się Frank Doelger, znany m.in. z ‘Gry o tron’. W obsadzie serialu znalazły się duże nazwiska z całego świata, takie jak Sharon Duncan-Brewster (‘Diuna’), Oliver Masucci (‘Dark’), Cécile de France (‘Nowy papież’), Rosabell Laurenti Sellers (’Gra o tron’, 'Coco Chanel’). ‘Odwet oceanu’ będzie składał się z ośmiu emocjonujących odcinków. Pierwsze dwa pojawią się już 28 maja wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Totalna destrukcja

Inspiracją do powstania scenariusza ‘Odwetu oceanu’ był nagradzany bestseller Franka Schätzinga o tym samym tytule. Dotychczas powieść przetłumaczono na 27 języków. Serial zaprezentuje wizję świata, w którym zaniedbywana i niszczona przez lata natura ostatecznie mści się na ludzkości,stawiając naszą cywilizację na krawędzi zagłady. Nieznane siły, pochodzące z rozległych i niezbadanych głębin oceanu wykorzystują wodę, by uświadomić ludziom, że to oni są zależni od dobroci natury, a nie odwrotnie. Skorupiaki stają się trujące, wieloryby atakują, statki zaczynają tonąć w niewyjaśnionych okolicznościach, a spożywanie wody okazuje się chorobotwórcze. Ludzkość szybko przekonuje się, że nie jest w stanie przetrwać bez życiodajnej cieczy. Oceany zaczynają odbierać nam wszystko, czym do tej pory nasobdarowywały. Losy świata pozostają w rękach małej grupy naukowców, która stara się zapobiec totalnej destrukcji naszego gatunku.

Aktorzy z całego świata

W serialu wystąpili znani aktorzy z całego świata, tacy jak Cécile de France (‘Stracone złudzenia’, ‘Nowy Papież’ ‘Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun’), Oliver Masucci (‘Dark’, ’Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a’), Sharon Duncan-Brewster (’Diuna’, 'Sex Education’), Rosabell Laurenti Sellers (’Gra o tron’, 'Coco Chanel’), Leonie Benesch (’Babylon Berlin’, ‘The Crown’), Krista Kosonen (’Akuszerka’, 'Blade Runner 2049′), TakuyaKimura (’2024′,’Przychodzę z deszczem’), czy znany z wielu produkcji Viaplay Alexander Karim (‘Wróg numer jeden’). W jednej z ról pojawiła się również Barbara Sukowa, która w latach 80-tych wystąpiła w filmie 'Róża Luksemburg’ u boku Daniela Olbrychskiego, z którym ma syna – Viktora Longo-Olbrychskiego.

Scenariusz produkcji był konsultowany z badaczką polarną i głębinową z Instytutu Maxa Plancka, członkinią Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk – prof. dr Antje Boetius, oraz z badaczem głębinowym i profesorem Uniwersytetu w Southampton w Anglii – prof. Jonem Copleyem.

Znani twórcy

Produkcją wykonawczą zajął się nominowany do Oscara Mark Huffam (’Gra o tron’, 'Dom Gucci’) wraz z Ute Leonhardtem (’Anioły i demony’, 'Biały lotos’) FrankiemSchätzingiem, Janem Wünschmannem, TillemGroenemeyerem, Barbarą Eder, Luke Watsonem, Moritzemvon Kruedenerem, Robertem Franke i Janem Theys. Producentami serii zostali Friedemann Goez (’Hudson i Rex’, 'Atlantic Crossing’), Charlotte Groth, Frank Buchs (‘Młody papież’, ‘Okręt’) i Rafferty Thwaites (‘Gra o tron’). Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay Group jest Isabelle Hultén. Twórcami scenariusza ‘Odwetu oceanu’ są Steven Lally (’Strike back’), Marissa Lestrade (’Dziewczyna przede mną’, 'Deep State’), Chrisa Lunt (’Prey’, ‘Diabelska gra’) i Michael A. Walker (‘Młody Wallander’, ‘Diabelska gra’). Za reżyserię odpowiada Luke Watson (‘Brytania’, ‘Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza), Barbara Eder (’Barbarzyńcy’, 'Miejsce zbrodni’) i Philipp Stölzl (’Winnetou’, 'Zakochany Goethe’).

‘Odwet oceanu’ został wyprodukowany przez Intaglio Film oraz ndF IP za pośrednictwem Schwarm TV ProductionsGmbH & Co KG na zlecenie Grupy Viaplay, ZDF, France Télévisions, Rai, Hulu Japan, ORF i SRF stanowi również koprodukcję z Bravado Fiction i Beside Production, we współpracy z ATHOS KG. The Swarm jest dystrybuowany na całym świecie przez Beta Film i ZDF Studios.

Ośmioodcinkowa produkcja ‘Odwet oceanu’ będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay, a premiera dwóch pierwszych odcinków nastąpi już od 28 maja!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.