100-lecie Disney – uwielbiane klasyki wracają na ekrany kin Helios

Tych jubileuszowych pokazów nie może przegapić żaden fan kultowych animacji! Z okazji 100 urodzin Walt Disney Animation Studios we wszystkie weekendy października widzowie będą mogli przypomnieć sobie kultowe produkcje wytwórni, które powrócą na wielkie ekrany kin Helios w całej Polsce.

Już w pierwszą sobotę października widzowie będą mogli przypomnieć sobie lub obejrzeć po raz pierwszy „Piękną i Bestię” z 1991 roku. Historia bystrej Belli i księcia zmienionego w bestię to jedna z najbardziej cenionych animacji wszech czasów. Innym powracającym na wielki ekran filmem z lat 90. będzie „Król Lew” (8 października), z którego ścieżka dźwiękowa i poruszający scenariusz zachwycają do dziś.

Kadr z film „Piękna i Bestia” (1991)

W kolejny weekend października kinomani będą mogli zobaczyć również nowsze produkcje – „Vaiana: Skarb oceanu”(pokaz 14 października) to animacja inspirowana kulturą mieszkańców Pacyfiku, w której odważna Vaiana wyrusza w niebezpieczny rejs po Oceanie. Natomiast „Wielka szóstka” (seans 15 października) opowiada o Hiro, młodym geniuszu robotyki, który wraz z dmuchanym robotem Baymaxem pragnie pokonać groźnego złoczyńcę.

Następnie widzowie zobaczą „Zaplątanych” (21 października) – przepiękną historię inspirowaną baśnią o Roszpunce. Do bohaterki posiadającej dwudziestometrowe, zaczarowane włosy dołączy najbardziej poszukiwany bandyta w królestwie! „Zwierzogród” (22 października) to z kolei animacja ukazująca miasto zamieszkiwane wyłącznie przez zwierzęta. Królicza policjantka Judy pragnie wykazać się w pracy i przyjmuje trudne zadanie…

W ostatnią sobotę miesiąca (28 października) na ekranach zagości „Nasze magiczne Encanto” – jeden z najnowszych hitów Disneya, przenoszący widzów do gór Kolumbii. Ciepła historia rodziny Madrigal, jak również zachwycające piosenki z filmu porwały kinomanów na całym świecie. Ostatnim rocznicowym pokazem będzie seans uwielbianej „Krainy lodu”. To także 10. rocznica premiery filmu, który stał się kultowy nie tylko dla najmłodszych widzów.

Kadr z filmu „Zaplątani” (2010)

Repertuar pokazów Disney100:

Piękna i Bestia – 7 października

Król lew – 8 października

Vaiana: Skarb oceanu – 14 października

Wielka szóstka – 15 października

Zaplątani – 21 października

Zwierzogród – 22 października

Nasze magiczne Encanto – 28 października

Kraina lodu – 29 października

*Każdy film w cyklu „Disney100” zostanie wyświetlony będzie tylko raz. W wybranych kinach Helios seanse odbędą się także w wersji ukraińskojęzycznej.

Bilety na seanse największych hitów Disney zaplanowanych z okazji 100-lecia studia dostępne są wyłącznie w kasach kin Helios, na stronie www.helios.pl/d100 oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. 

Polecamy!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.