Gina Lewicz „Patelnią w łeb” recenzja

Gina Lewicz „Patelnią w łeb”

Gina Lewicz "Patelnią w łeb" Wydawnictwo Novae Res

Gina LewiczPatelnią w łeb”. Jest to historia o charakterze detektywistycznym. Dosyć lekka historia, w sam raz na popołudnie przy kawie, zainteresuje miłośników kryminałów, w których jest intryga i ciekawość aż do ostatniego zdania.

Bohaterem powieści jest Sasza, który amatorsko „bawi się w detektywa”. Chce rozwikłać zagadkę śmierci jego kolegi z pracy Leona oraz, jak się okazuje potem, również partnerki denata, Kasi. Cała sytuacja jest na tyle skomplikowana, że opiewa wokół romansu oraz kobiet lekkich obyczajów. Grono podejrzanych jest bliżej nieokreślone i ciężko podejrzewać kogokolwiek, a żona Leona, która jest pierwsza na tej liście, Kasia również ponosi śmierć.

Gina LewiczPatelnią w łeb

Gina Lewicz "Patelnią w łeb" Wydawnictwo Novae Res
Gina Lewicz „Patelnią w łeb” Wydawnictwo Novae Res

Autorka książki stworzyła krótką i dosyć zawiłą, lecz interesującą historię, którą czyta się dosyć łatwo i przyjemnie. Prosty przekaz literacki, sprawia, że wątki są w pełni klarowne, lecz jak to w powieściach o takiej tematyce, tajemnica jest do samego końca.

Odnosiłem momentami wrażenie, jakby poprzez tę treść, autorka ironizowała świat relacji damsko-męskich. I w sumie jest w książce szczypta humoru.

Gina Lewicz "Patelnią w łeb" Wydawnictwo Novae Res
Gina Lewicz „Patelnią w łeb” Wydawnictwo Novae Res

Myślę, że ta lektura nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wiek czytelnika. Nie mamy tutaj do czynienia z jakąś brutalnością, lub gorszącymi dialogami. Wspominając o samych dialogach, to mogę powiedzieć, że są one proste i rzeczowe, oddające istotę akcji, przez co opisy sytuacji, nie są przesadnie eksponowane. Wszystko czyta się dosyć szybko.

Gina Lewicz oddała w nasze ręce, książkę do kawy. Tak mógłbym powiedzieć. Ta niezbyt długa historia, przysporzy trochę emocji i zapełni nam miło czas. Od taki po prostu czytelniczy relaks, który nie zmęczy. Napisany w najbardziej możliwie składny i obrazowy sposób.

Gina Lewicz na Facebook: Gina Lewicz FB

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.