AJR gościem specjalnym Imagine Dragons – koncert w Polsce

IMAGINE DRAGONS 

DODATKOWE KONCERTY LATEM 2023 PODCZAS MERCURY WORLD TOUR

9 NOWYCH KONCERTÓW W EUROPIE I NA BLISKIM WSCHODZIE W 2023 ROKU

14.08.2023 – WARSZAWA – PGE Narodowy


 

Zdobywcy nagrody GRAMMY®, multiplatynowy zespół rockowy Imagine Dragons ogłosił  9 nowych koncertów w Europie i na Bliskim Wschodzie w ramach Mercury World Tour. Wyprodukowana przez Live Nation trasa promuje ich wyczekiwany album „Mercury – Acts 1 & 2”. Po pierwszym koncercie w środę 2 sierpnia na Smukfest w Danii, zespół odwiedzi również Włochy Chorwację, Polskę, Litwę, Francję, Izrael i Grecję, grając finałowy koncert we francuskim Chambord Live w niedzielę 8 września.

Imagine Dragons 2023 TOUR DATES:

02 August 2023 Skanderborg, Denmark Smukfest*

05 August 2023 Rome, Italy Circo Massimo

08 August 2023 Pula, Croatia Arena Pula

14 August 2023 Warsaw, Poland PGE Narodowy

16 August 2023 Vilnius, Lithuania Vingio Parkas

22 August 2023 Paris, France La Defense Arena 

29 August 2023 Tel Aviv, Israel Park Hayarkon

06 September 2023 Athens, Greece Olympic Complex

08 September 2023 Chambord, France Château De Chambord

*Festival

AJR wystąpi jako gość specjalny na koncercie w Warszawie!

O AJR:

Wymyślając na nowo czym może być pop w XXI wieku, AJR nieświadomie zaznaczyli swoją obecność jako twórcy wszechobecnych hitów i jeden z największych zespołów indie na świecie. Od 2012 roku multiplatynowe indie popowe trio składające się z – Adama [bas, wokal], Jacka [wokal, gitara] i Ryana [ukulele, fortepian, wokal] – zdołało wygenerować i skomponować cztery platynowe, jeden podwójnie i jeden potrójnie platynowy singiel, a także platynowy album. Plasując się w pierwszym tygodniu na 8. miejscu listy Bilboard Top 200 i 1. miejscach notowań: Top Alternative Albums Chart i Top Rock Albums Chart, płyta „Neontheater” (2019) stała się najwyżej debiutującym wydawnictwem w ich karierze.

Jako część współczesnego “zeitgeistu”, Spotify wyróżniło „Sober Up” [feat. Rivers Cuomo] wśród „Best Rock Songs of the 2010s”, a Apple Music umieściło „Weak” na liście „Best Alt Songs of the 2010s”. Poza tym AJR pozostają jednym z 500 najczęściej słuchanych artystów na Spotify. Po “Neotheater” ukazał się platynowy hit 2020 roku „BANG!”. Zespół wykonał go na żywo w programach: TODAY i The Ellen Show oraz na paradzie z okazji Święta Dziękczynienia. Teraz zespół otwiera swój świat jak nigdy dotąd na swoim czwartym długogrającym albumie “OK ORCHESTRA” [Wytwórnia S-Curve/BMG] promowanym przez singiel „Way Less Sad”.

O IMAGINE DRAGONS:

Imagine Dragons wciąż na nowo definiują rock w XXI wieku, wyprzedając przy tym stadiony, wydając porywające hity i bijąc rekordy na każdym kroku. Pochodzący z Las Vegas zespół może pochwalić się diamentowym certyfikatem RIAA oraz nagrodą GRAMMY® i zajmuje tym samym czołowe miejsce wśród największych zespołów rockowych na świecie. Łącznie sprzedali 66 milionów albumów, 55 milionów utworów w wersji cyfrowej i 110 miliardów streamów. Wyróżniają się jako „jedyny zespół w historii, który zdobył cztery diamentowe single RIAA”, czyli „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) i „Thunder” (10x platyna). Od momentu pojawienia się w 2009 roku, zaliczyli pięć kolejnych debiutów w Top 10 na Billboard Top 200 z „Night Visions” [2012] (7x platyna) (KIDinaKORNER/Interscope), „Smoke + Mirrors” [2015] (platyna) (KIDinaKORNER/Interscope), „Evolve” [2017] (potrójna platyna), (KIDinaKORNER/Interscope), „Origins” [2018] (platyna)( KIDinaKORNER/Interscope) oraz „Mercury – Act 1” [2021](KIDinaKORNER/Interscope).

Wraz z wydaniem albumu „Mercury – Act 2” w tym roku, ukończyli swój pierwszy w karierze dwuczęściowy projekt wyprodukowany przez legendarnego Ricka Rubina. Dominując w stacjach radiowych, pozostają „jednym z zaledwie czterech zespołów, które kiedykolwiek osiągnęły jednoczesne Top 5 singli w alternatywnym radiu i jedynym zespołem, który powtórzył ten wyczyn”. Współpracowali z każdym, od Kendricka Lamara, Lil Wayne’a i Wiz Khalifa po Avicii i kompozytora filmowego Hansa Zimmera. W ramach działalności charytatywnej zespół zebrał miliony na różne cele, w tym na dziecięcą fundację na rzecz walki z rakiem Tylera Robinsona, a także na fundację LOVELOUD i festiwal prowadzony przez frontmana Dana Reynoldsa, wspierający młodzież LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky mianował ich ambasadorami UNITED 24 – inicjatywy, która wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie.

OFICJALNA STRONA I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE IMAGINE DRAGONS:

OFFICIAL WEBSITE | FACEBOOK | TWITTER | INSTAGRAM | TIKTOK | YOUTUBE

 

O Live Nation Entertainment:

Live Nation Entertainment (NYSE: LYV) jest wiodącą na świecie firmą w zakresie rozrywki „na żywo”, składającą się z liderów na rynku: Ticketmaster, Live Nation Concerts, i Live Nation Sponsorship. 

Aby uzyskać dodatkowe informacje, wejdź na: www.livenationentertainment.com.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.