Aktywiści w nowym klipie Hoziera – „Nina Cried Power”

Hozier udostępnił teledysk do singla z najnowszej EP-ki „Nina Cried Power”. Klip do tytułowego kawałka wyreżyserowali Jon Hozier-Byrne oraz Patrick Ryan. Wideo jest swojego rodzaju listem dziękczynnym dla aktywistów z Irlandii.
Lista osób, które pojawiają się w najnowszym teledysku Hoziera, jest dostępna na oficjalnej stronie muzyka. Przy okazji premiery klipu artysta zbiera pieniądze na rzecz organizacji American Civil Liberties Union. Szczegóły są dostępne na oficjalnym fanpage’u:

„Nina Cried Power” ukazała się 7 września. Na wydawnictwo trafiły cztery utwory, w tym tytułowy, nagrany z legendą soul i gospel – Mavis Staples. Na organach zagrał słynny Booker T Jones.

Zobacz najnowszy teledysk Hoziera!

 

„Nina Cried Power” ma w sobie energię naturalnego protest songu. W tekście Hozier wymienia ważnych artystów, aktywistów oraz działaczy na rzecz poszanowania praw człowieka, którzy przyczynili się do ważnych przemian – w tym m.in. Joni Mitchell, Johna Lennona, Jamesa Browna, Ninę Simone (to ona zainspirowała tytuł kawałka, jak i EP-ki) czy Mavis Staples, która gościnnie pojawia się w utworze.

Piosenka powstała w ubiegłym roku. Moim celem było podkreślenie znaczenia nadziei, solidarności oraz miłości w czasach, kiedy światem rządzą kompletnie odmienne wartości. Punktem wyjścia do kawałka były rozważania na temat języka używanego w kontekście politycznej świadomości. „Nina Cried Power” to również wyraz wdzięczności dla artystów, których dzieła wciąż nas inspirują i z których czerpiemy siłę w niepewnych czasach. Mavis Staples jest jedną z takich artystek. Nasza współpraca dała mi mnóstwo radości i z pewnością jest to spełnienie jednego z moich największych marzeń
– Hozier

– „Nina…” obudzi świat, poruszy ziemię. Piosenka jest przepełniona duszą, pasją, ogniem i opowiada o największych bolączkach współczesnego świata. Gdy usłyszycie tę piosenkę, ona nakłoni Was do przebudzenia – dodaje Mavis Staples.

„NFWMB”, kolejny utwór na wydawnictwie, jest łagodniejszy, rozpoczyna się delikatną gitarą akustyczną, by ostatecznie jednak przeistoczyć się w pełnokrwisty utwór z odpowiednio dopasowanym tekstem przepełnionym asertywnością. „Moment’s Silence” zainspirowany bluesem opowiada o ukojeniu oraz olśnieniu, jakie może przynieść miłość – nawet w świecie przepełnionym chaosem i brakiem zrozumienia. Zamykający EP-kę „Shrike” pokazuje zachwycające możliwości głosowe Hoziera i zachwyca poetyckością.

Mavis Staples, zdobywczyni wielu nagród Grammy, została zaproszona do Rock and Roll Hall of Fame w 1999 jako członkini The Staples Singers. Booker T Jones, również członek tego elitarnego grona, gra na organach Hammonda B3 w pierwszych trzech utworach na EP-ce „Nina Cried Power”.

Oto lista utworów:
1. Nina Cried Power (featuring Mavis Staples)
2. NFWMB
3. Moment’s Silence (Common Tongue)
4. Shrike

Andrew Hozier-Byrne, bo tak naprawdę nazywa się artysta, debiutował w październiku 2014 albumem „Hozier”. Wokalista zyskał rozgłos za sprawą wielkiego przeboju „Take Me To Church”. Na jego pierwszej płycie znalazły się również takie utwory jak „Someone New”, „Work Song”, „From Eden” czy „Cherry Wine”. Do tego ostatniego kawałka powstał teledysk, w którym zagrała Saoirse Ronan.

Leave A Reply

Your email address will not be published.