Album „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” już w tym miesiącu!

„Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to muzyczny hołd dla niekwestionowanej Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Na półki sklepowe i do serwisów streamingowych trafi już 30 września.


Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas tegorocznej letniej trasy Męskiego Grania sponsorowanej przez markę Żywiec, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”.
Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów a publiczność tęskni za Krawczykiem. Tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”„Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.

Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Mamy tutaj bogate aranżacje z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na kompozycje, które śmiało można uznać za nasze „dobro narodowe”.
Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób malują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną.
Podczas koncertów Męskiego Grania wystąpili: Maciej MaleńczukArtur Rojek, Błażej Król i Natalia Szroeder, Kacperczyk, Smolik, Piotr Zioła, Grubson, IGO, Miuosh, Skubas i Natalia Grosiak, WaluśKraksaKryzys, Maciej Musiałowski, Jarecki, Baasch, Marcelina oraz Jucho.
Na płycie znajdzie się większość z tych wykonań takich artystów jak Igo, Błażej Król, Natalia Szroeder, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Grubson, Piotr Zioła, Baasch, Jucho, Miuosh, Marcelina, WaluśKraksaKryzys, Jarecki. Ten album to wyjątkowy powrót do kultowego repertuaru legendarnego artysty, który w nowej odsłonie wydobywa z niego jego uniwersalny wydźwięk i przesłanie.
Product Shot - Tribute to Krzysztof Krawczyk - Urbański Orkiestra i Goście BOX.jpg
W przedsprzedaży dostępny jest również specjalny box dla fanów Krzysztofa Krawczyka, w skład którego wchodzą:
– płyta CD,
– koszulka w kolaboracji z Prosto,
– naklejki,
– plakat,
– 3 pocztówki,
– karty do gry.
Koszulki są również dostępne na stronie Prosto.
Zapraszamy w tę na nowo odkrytą i sentymentalną podróż!
Projekt okładki płyty bazuje na muralu autorstwa Bruna Neuhamera, który powstał w Opolu w ramach trasy Muzycznych Murali.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.