AlterFest 2019: znamy pierwsze szczegóły,

Poznaliśmy datę tegorocznej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest. W piątkowy wieczór organizatorzy wydarzenia poinformowali, że AlterFest odbędzie się w dniach 19-20 lipca, ponownie w wyjątkowej przestrzeni kościoła ewangelickiego.

AlterFest to organizowany w Mysłowicach od 2012 roku festiwal prezentujący najlepszą polską muzykę alternatywną. Dotychczas podczas festiwalu mieliśmy okazję usłyszeć blisko 90 wykonawców prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną – od indie-rocka, poprzez elektronikę, aż po hip-hop. Tegoroczna, już ósma, edycja wydarzenia ponownie odbędzie się w mysłowickim kościele ewangelickim.

-Gdy w 2016 roku przenieśliśmy festiwal w przestrzeń kościoła mieliśmy wiele obaw związanych z tym miejscem, jednak trzy ostatnie lata pokazały, że jest to miejsce idealnie pasujące do tego rodzaju muzyki, robiące ogromne wrażenie zarówno na uczestnikach festiwalu, jak i na artystach. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z najbardziej wyjątkowych przestrzeni festiwalowych na Śląsku, a może nawet w Polsce – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca AlterFestu.

Jak zapowiadają organizatorzy, już wkrótce poznamy pierwszych artystów, którzy w przedostatni weekend lipca odwiedzą Mysłowice.

-Obecnie trwają ostatnie prace nad tegorocznym line-upem imprezy. Na razie nie ujawniamy szczegółów, aczkolwiek możemy zapewnić, że pod względem muzycznym będzie równie dobrze, jak w poprzednich latach – dodaje Prajer.

Wraz z ogłoszeniem pierwszych szczegółów imprezy ruszyła sprzedaż biletów. Obecnie kupić można wyłącznie karnety dwudniowe w promocyjnej cenie 65 zł. W momencie ogłoszenia pierwszych artystów cena karnetów dwudniowych wzrośnie do 80 zł, wtedy też do sprzedaży trafią bilety jednodniowe w cenie 50 zł.

Leave A Reply

Your email address will not be published.