AlterFest 2020: znamy pierwsze szczegóły

W piątkowy wieczór, czyli dokładnie na pół roku przed wydarzeniem, organizatorzy AlterFestu ogłosili datę przyszłorocznej edycji festiwalu. Tym razem najlepsza polska muzyka alternatywna zabrzmi w Mysłowicach w maju.

AlterFest to organizowany od 2012 roku festiwal prezentujący polską muzykę alternatywną – od gitarowych brzmień, przez elektronikę, aż po hip-hop. Podczas poprzednich ośmiu edycji wydarzenia Mysłowice odwiedziło blisko stu wykonawców – zarówno ważni przedstawiciele polskiej alternatywy, jak i ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie. Dotychczas na AlterFeście zagrali m.in.: The Dumplings, Bitamina, xxanaxx, BOKKA oraz Król.

– Obecnie trwają prace nad lineupem dziewiątego AlterFestu. Jeszcze nie mogę zdradzić, kogo usłyszymy w przyszłym roku, aczkolwiek mogę zapewnić, że tak jak w latach poprzednich usłyszymy muzykę alternatywną z najwyższej półki – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca festiwalu.

Przyszłoroczna edycja festiwalu będzie już piątą organizowaną w mysłowickim Kościele Ewangelickim. Neogotycki budynek kościoła sprawia, że niewątpliwie jest to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń muzycznych w Polsce. Miejsce, w którym odbywa się festiwal w połączeniu z jego kameralnym charakterem daje idealne warunki do odbioru muzyki.

Już wkrótce ruszy przedsprzedaż karnetów dwudniowych, które będzie można kupić w cenie 65 zł na portalu KupBilecik.pl. Wraz z ogłoszeniem pierwszych artystów cena karnetu wzrośnie do 80 zł, wtedy też do sprzedaży trafią bilety jednodniowe w cenie 50 zł.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny