AniKa Dąbrowska, Aleksandra Radomska i Mateusz Dopieralski kolejnymi gośćmi Empiku

Gościem kolejnego koncertu z nowego cyklu #EmpikMusicLive będzie AniKa Dąbrowska. Już we wtorek 30 czerwca o godz. 20:00 młoda piosenkarka zagra 30-minutowy koncert oraz opowie o debiutanckim krążku „Afirmacja”. Ekskluzywny zapis audio z występu trafi do aplikacji Empik Music. Empik zaprasza również na kolejne spotkania z cyklu #premieraonline. W środę 1 lipca w studiu zagości Aleksandra Radomska, autorka premierowej książki „Mam wątpliwość”, a w czwartek 2 lipca z internautami porozmawia Mateusz Dopieralski, wokalista zespołu Biamina i współautor koncertowego albumu „Tu da max”. Wydarzenia rozpoczną się o godz. 18:00. Interaktywne transmisje na stronie Facebook.com/empikcom.

W trakcie każdego z wydarzeń możliwe będzie zadawanie artystom pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy. Dodatkowo zapis audio koncertu z cyklu #EmpikMusicLive trafi następnie do aplikacji streamingowej Empik Music.

AniKa Dąbrowska – #EmpikMusicLive, 30 czerwca, godz. 20:00

#EmpikMusicLive to cykl koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów. Gościem drugiego występu będzie AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids. Podczas wydarzenia promującego jej nowy album „Afirmacja” (Universal Music Polska) artystka zagra 30-minutowy koncert oraz odpowie na pytania fanów dotyczące debiutanckich nagrań. Tytuł krążka jest odzwierciedleniem osobowości samej artystki, która całą sobą chłonie świat i jak nikt inny potrafi się nim cieszyć. To album pełen utworów niosących same pozytywne emocje: radość, nadzieję, pocieszenie, miłość i zabawę. Na spotkanie wraz z Empikiem zapraszają Universal Music Polska i Going. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Płyta jest różnorodna i myślę, że absolutnie dla każdego, zwłaszcza teraz, w tak dziwnym i trudnym czasie, kiedy każdy potrzebuje zastrzyku dobrej energii. Pełno na niej pięknych tekstów, utworów niosących same pozytywne emocje – komentuje AniKa.

Aleksandra Radomska – #premieraonline, 1 lipca, godz. 18:00

Autorka pojawi się w wirtualnym studiu Empiku, aby porozmawiać z internautami o swoim słodko-gorzkim, prześmiewczym dziele „Mam wątpliwość” (Wydawnictwo Wielka Litera). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Oto ona, Radomska, kobieta przeciętnie nieprzeciętna. Zaskakująco błyskotliwa, choć czasem nadrabia bezczelnością. Szydera i kpina to jej drugie imię. Mimo że nie może rzeczywistości napluć w twarz, to przynajmniej sprzeda jej kopniaka. Bywa to męczące, a kondycji do walki z życiem wyrobić się nie da, więc regularnie zwija się w kłębek i czeka aż znów zachce jej się żyć.

Jej teksty poświęcone codziennym troskom bawią tysiące stałych czytelników jej bloga. W swojej książce Radomska zabiera nas w podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. Opowiada, jak zweryfikowała je rzeczywistość i z czego przyszło jej śmiać się w głos, choć często przez łzy. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie – wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. Idealnie nie jest. Ale jest dobrze.

Bitamina – #premieraonline, 2 lipca, godz. 18:00

Wokalista zespołu Mateusz Dopieralski w rozmowie z Michałem Kirmuciem opowie o premierowej płycie „Tu da max” (Kalejoskop Records). Bitamina to jeden z najciekawszych projektów na polskiej scenie muzycznej – czyste emocje podane w oryginalnym brzmieniu. Członkowie zespołu zachwycili branżę swoją odwagą do eksperymentowania i nieszablonowymi utworami, które ciężko jednoznacznie zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego. Album „Tu da max” to zapis koncertu zagranego jesienią 2019, na który złożyły się utwory z albumów „Plac Zabaw”, „Kawalerka” i najnowszego – „Kwiaty i Korzenie”. W wersji live, doświadczenie i osobowości muzyków Bitaminy nadają studyjnym dźwiękom nowy i niepowtarzalny smak. Na spotkanie Empik zaprasza wspólnie z Kalejdoskop Records, e-Muzyka oraz Going.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny