Artur Rojek koncert Męskie Granie we Wrocławiu

Nie boję się  napisać, że jest on ikoną alternatywnego rocka, w końcu to muzyk grający od 20 lat na polskiej scenie muzycznej. Znając każdy album zespołu, z którym występował, oczekiwałem zawsze czegoś  nowego i nigdy się nie zawiodłem. Mistrz w dźwiękach i jeden z najlepszych tekściarzy w Polsce. Gdy dowiedziałem się, że rozstał się ze swoim zespołem, z którym był związany od wielu lat pojawiło się pytanie: „co teraz ?”. Odpowiedź przyszła szybko- „będzie wspaniały album solowy !”.

Po wydaniu krążka ” Składam się  z ciągłych powtórzeń”, słuchałem go wielokrotnie będąc oczarowany muzyką i bardzo osobistymi tekstami. Niewielu jest takich artystów, którzy tak dobitnie i precyzyjnie poprzez utwory ukazują codzienność swojego życia, swoją przeszłość i przemyślenia.

Tylko Artur Rojek w tak genialny sposób, może połączyć rock alternatywny z rockiem psychodelicznym, wplatając syntezatory w stylu lat 80-tych w popowych utworach.

Pierwszy raz byłem na koncercie Rojka po wydaniu solowego albumu. Do tej pory miałem okazję słuchać  tylko wersji studyjnej jego kawałków.

Wiedziałem, że będzie moc podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu, w końcu Rojek współpracuje z Bartkiem Dziedzicem, który potrafi odmienić wizerunek muzyczny każdego artysty.

Mimo intymności, nostalgii i wzruszenia, koncert emanował wielką energią płynącą ze sceny. Tradycyjnie pierwsze 3 minuty spędziłem w „fosie”, w miejscu przeznaczonym dla fotoreporterów pod sceną. Zawsze po tym wyznaczonym czasie, udaje się wśród publiczność zgromadzoną na koncercie i znajduję sobie zwykle miejsce przy realizatorach.

Zawsze najważniejsze jest dla mnie dobre nagłośnienie, lecz całą magię i nastrój koncertu przekazuje światło, a te dobrze dobrane sprawia, że koncert zapamiętamy na długi czas.

Koncert Rojka we Wrocławiu tak właśnie zapamiętam. Był dla mnie ważnym elementem wydarzenia, jakim jest Męskie Granie.

Jeśli zastanawiacie się, czy wybrać  się na któryś z koncertów tegorocznego Męskiego Grania nie zastanawiajcie się długo, bo przed Wami jeszcze 4 koncerty w Polsce! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i swoje miłości- bo warto!

 

klik-rojek

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.