BAASCH PREMIERA ALBUMU „NOC” I TELEDYSKU DO UTWORU „MIASTO”

Dzisiaj ma swoją premierę trzecie wydawnictwo Baascha, zatytułowane „NOC”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe.
 

Nowy krążek to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich albumów – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta. 


„Przez ostatni rok żyłem głównie w nocy. Nocą napisałem też wszystkie piosenki na tej płycie. W nocy inaczej się myśli i inaczej się słucha. Noc wtargnęła też do tych piosenek w postaci obserwacji życia nocnego mojego miasta. Myślę, że wielu z nas zdoła się w nich przejrzeć” – wspomina Baasch.

 

W utworach poza Baaschem usłyszymy stałych współpracowników artysty  – Roberta Alabrudzińskiego na perkusji, Aleksandra Żurowskiego na syntezatorach oraz Tomasza Mreńcę na skrzypcach. Za mix i mastering albumu odpowiedzialny jest AGIM

Premierze płyty towarzyszy nowy teledysk do piosenki „Miasto”. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Bartek Wieczorek – jeden z najbardziej cenionych polskich fotografów. Portrecista, mistrz zdjęć modowych i reklamowych, początkowo działający w duecie z Zuzą Krajewską, po raz drugi spotyka się na planie z Baaschem (wcześniej „Dare to Take” z 2018 r.). Tym razem obaj artyści stworzyli obraz zaangażowany, z mocnym przesłaniem, ale nie pozbawiony magii i piękna. 

„Ostatnio w Polsce coraz więcej spraw nas uwiera, na coraz mniej rzeczy mamy wpływ. Ten utwór jest bardziej aktualny teraz niż kilka miesięcy temu, kiedy go napisałem. Mniej mamy dziś wolności, a im bardziej ją tracimy, tym intensywniej chcemy o niej śpiewać, pisać, mówić, tworzyć”– mówi Baasch. 
 

W teledysku pojawili się znajomi i przyjaciele Baascha i Bartka Wieczorka – między innymi artyści i aktywiści warszawscy, ludzie o różnych narodowościach i zawodach, muzycy z zespołu. Kamera towarzyszy im w ich prywatnych domach, śledzi na ulicach Warszawy, która  ostatnio coraz częściej staje się areną niepokojów i napięć. Prowadzi przez miasto, z którego wszyscy czasem chcemy uciec. Spakować walizki, o nic nie pytać i wyjechać jak najdalej stąd…

Bartek Wieczorek: To wideo dedykujemy wszystkim, którzy walczą̨ o równość́ i miłość́ w swoich miastach. Rozumiemy Waszą złość́, jesteśmy z Wami, jesteście potrzebni, bo nie ma zgody na nienawiść́.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.