BALTHAZAR prezentuje klip do utworu „Linger On”!!!

Belgijski zespół Balthazar opublikował czwarty singiel z uznanego albumu „Sand”, który ukazał się nakładem wytwórni Play It Again Sam. „Linger On” to kawałek czystego popowego błogostanu, z delikatnymi syntezatorami stanowiącymi tło dla opowieści o cierpliwym oczekiwaniu na rozpoczęcie miłosnej historii.

„Linger On” jest rodzajem kontrastu do innych piosenek, które są bardziej o niecierpliwości lub niepokoju.  Ta piosenka była właściwie starszym utworem z czasów „Fever”, ale wtedy była bardziej akustyczna. Używając bardziej elektronicznego podejścia daliśmy jej drugie życie. Czasami więc trzeba być cierpliwym, nawet z piosenką” – mówi zespół.


Album „Sand” trafił na półki sklepowe pod koniec lutego nakładem wytwórni  Play It Again Sam.

Niewątpliwie solowe projekty obydwu liderów grupy Jinte Pereza (J. Bernardt) i Maartena Devoldere (Warhaus) są katalizatorem nowego, mniej skrępowanego brzemienia.

„Tym razem wiele rzeczy robiliśmy po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie używaliśmy tylu sampli  perkusyjnych czy syntezatorów basowych. To był ekscytujący krok do przodu” – mówi Maarten. „Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, musieliśmy pracować zdalnie, a nie w studiu. Dlatego pojawiło się tyle elementów elektronicznych” – dodaje Jinte.

„Sand” to album mniej obciążony melancholią przeszłości, podąża nowo odkrytą drogą, czego efektem jest najbardziej spójny materiał zespołu. Podkreśla niuanse miłości, straty i życia.

Na okładce albumu znajduje się dzieło znanej holenderskiej artystki Margiet Van Breevort, która specjalizuje w tworzeniu niezwykle realistycznych from. Rzeźba pierwotnie powstała na zlecenie kliniki medycznej w Holandii i jest jednym z wielu firmowych znaków artystki. Humunculus Loxodontus aka The One Who Waits, jak mówi Maarten, „oddaje emocje związane z oczekiwanem na wizytę u lekarza, ten moment, w którym jesteś jednocześnie świadomy, ale który wywołuje w tobie pewne poczucie dyskomfortu. Im więcej wiedzieliśmy o tej rzeźbie, tym bardziej pasowała nam do naszego albumu”.  „Są pewne tematy, które przewijają się w każdym utworze na płycie – oczekiwanie, niepokój, niezdolność do bycia tu i teraz czy pokładanie nadziei w przyszłości. Jesteśmy obecnie na takim etapie, że musimy te wszystkie aspekty uwzględnić, dlatego zatytułowaliśmy naszą płytę „Sand” od życia przelewającego się przez palce jak piasek w klepsydrze” – dodaje Maarten. 

Oto tracklista albumu „Sand”:
1. Moment
2. Losers
3. On A Roll
4. I Want You
5. You Won’t Come Around
6. Linger On
7. Hourglass
8. Passing Through
9. Leaving Antwerp
10. Halfway
11. Powerless

Śledź zespół w social mediach:
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE
SPOTIFY

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.