Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance

Coś się kończy by coś nowego powstało. Niedawno w social mediach ukazała się ważna wiadomość od formacji Bass astral x Igo. 

Po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią bieżącego roku zagrają ostatnią trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z ich ostatniej płyty “Satellite”, która będzie miała swoją premierę 27.08.  

 Nowe daty jesiennej trasy przedstawiają się następująco: 

3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa  

4 września / Katowice / MCK 

5 września / Wrocław / Plac przed Impartem 

10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych 

11 wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru 

18 września / Lublin / Plener Lublin 

19 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego / SOLD OUT 

20 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego 

22 września / Łódz / Wytwórnia

23 września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT

3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka 

Bilety dostepne: https://goingapp.pl/baxi


Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem „Discobolus”, a w marcu 2018 roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę – „Orell”. W przeciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, czy OFF Festival. Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków MGO. Zespół ma także na koncie minitrasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble. 

Ich ostatnie koncerty będziecie mogli zobaczyć podczas jesiennej trasy koncertowej Last Dance.


Dla rozchmurzenia smutnej atmosfery ogłoszenia chłopaków wróćmy pamięcią do ich genialnego występu w towarzystwie Krzysztofa Zalewskiego na Męskim graniu 2019

Będzie nam tego brakować, oj będzie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.