Belgijska formacja WHISPERING SONS zapowiada drugi krążek

Belgijska grupa Whispering Sons powraca z zapowiedzią długo wyczekiwanego drugiego albumu „Several Others”. Krążek trafi na półki sklepowe 18 czerwca nakładem wytwórni [PIAS]. 
Wraz z tą wiadomością, zespół udostępnił  dwa nowe utwory „Satantango” i „Surgery”. Wycofawszy się do Ardenów zeszłego lata, by pracować nad nowym materiałem, zespół wziął najmocniejsze elementy swoich wcześniejszych dokonań i udoskonalił je, skupiając się na swojej największej sile – czystej, bezpretensjonalnej intensywności. Rezultat tej pracy jest wyraźnie widoczny w ich najnowszych singlach. 

Fenne Kuppens zaczęła pisać teksty do nowego albumu Whispering Sons „Several Others” od jednego zdania, które zanotowała w notatniku: 'Zawsze bądź kimś innym zamiast sobą’. To okropna rada”, mówi, „ale rezonuje ze mną i moimi osobistymi ambicjami„. Zaczęła pisać o swoim bezkompromisowym perfekcjonizmie, który, choć częściowo przyczynił się do sukcesu zespołu to zaczynał być przytłaczający. „Byłam na takim etapie, że stawało się to niezdrowe. Zawsze myślisz, że można coś zrobić lepiej i więcej” – dodaje. 

Podczas gdy poprzedni album był teatralny i szerokoekranowy, tym razem skupili się na swojej największej sile – czystej, bezpretensjonalnej intensywności. „Staraliśmy się stworzyć album, który jest bardziej bezpośredni i dynamiczny” – mówi Fenne.
Więcej o Whispering Sons:
FACEBOOK
INSTAGRAM
YOUTUBE
SPOTIFY

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.