Bert Gra – ,,Zegar tyka”

,,Zegar Tyka” to  pierwszy utwór projektu Bert Gra.   Singiel pojawił się pewnie czas temu, i od tej pory radzi sobie całkiem nieźle. Dowody ? Chociażby wyróżnienie w konkursie ,, Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” .

,, Zegar tyka”   to taka muzyczna wersja slow  life.   Leniwa, monotonna  gitara, wzbogacona elektronicznymi  elementami  i   otrzymujemy całość, którą przyjemnie posłuchać  z rana,  gdy nie chce się wstać.  Wokal jest spokojny ale dynamiczny, ciekawym zabiegiem jest nałożenie efektu, który w połączeniu   z synthem  nadaje całości, tak przekornie, odrobine psychodeliczny wymiar.   Za to w tekście usłyszmy , że zbliża się deadline, więc cóż, może pora na refleksie, czy pośpiech jest naprawdę wskazany ?

Numer napisałem pewnego samotnego poranka, niedługo po mojej przeprowadzce do Warszawy. Wziąłem gitarę i leniwie zacząłem grać – tak powstał pierwszy riff. Dołączyłem do tego bas i prosty bit. Podłączyłem niedługo później mikrofon – nucąc pierwsze „Zegar Tyka” i melodię zwrotki. Nieco później dodałem syntezatory i różnego rodzaju smaczki.  Okazało się, że nastrój świetnie nadaje się do przemyśleń, które we mnie kłębiły się  – związanych z życiem w dużym mieście, którego wcześniej nie znałem.

Kim jest Bert Gra ?

Nazywam się Bertrand, a mój projekt Bert Gra. Gra słów i rytmu, zabawa klimatem. Projekt, który powstał w czasach zarazy jako odskocznia od szarej – zdalnej – rzeczywistości i promyk nadziei w pokręconym świecie. Ma swoje początki jednak wiele lat temu, kiedy grałem w różnych zespołach i projektach – studenckich, rockowych ale nie tylko – gdzie byłem wokalistą i pisałem teksty. W międzyczasie komponowałem również swoje utwory. W pandemicznej rzeczywistości w końcu zdecydowałem się na grę i postanowiłem spiąć projekt w całość – w wirtualną formę życia. Inspiruję się muzyką polską – sceną popową i alternatywną – jak chociażby Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, zjawiskami kulturowymi takimi jak Męskie Granie, ale też gwiazdami zagranicznymi jak np. Imagine Dragons czy grandson. Cenię w muzyce nowoczesny, elektroniczny sznyt, dobry beat i funkowy vibe, a z drugiej strony gitarowe granie i klasyczne, piosenkowe, proste formy. Tym jest właśnie Bert Gra – moją własną muzyczną grą, do której zapraszam teraz Ciebie.

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/BertGraZegarTyka

Już jutro nowy singiel od Bertranda ,, Daleko Stąd” , więc obserwujcie jego media społecznościowe, aby być na bieżąco. https://ffm.to/BertGraDaleko

Facebook 

Instagram

1 Komentarz
  1. […] Bert Gra – ,,Zegar tyka” […]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.