Białystok New Pop Festival – wystąpią Bovska, Natalia Szroeder, Ralph Kaminski i Zdechły Osa

Gwiazdy Białystok New Pop Festival

Organizatorzy Białystok New Pop Festival odsłaniają kolejne karty – właśnie ogłosili, że podczas wydarzenia, obok Brodki i Pezeta, wystąpią Bovska, Natalia Szroeder, Ralph Kaminski i Zdechły Osa. To jednak nie koniec niespodzianek! Kolejne ogłoszenia nastąpią wraz ze specjalną konferencją prasową w drugiej połowie maja br.

Białystok New Pop Festival

Cztery dotychczasowe odsłony Białystok New Pop Festival pokazały, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników muzyki. Zwłaszcza, że „New Pop” to pojemna festiwalowa formuła, w której zawsze mamy do czynienia z połączeniem różnych muzycznych gatunków – podczas wydarzenia można usłyszeć nowoczesny pop, rock, electro, alternatywę czy hip-hop, czego dowodem jest przedstawiony właśnie skład wykonawców.

Do tej pory dwudniowy miejski festiwal kulturalny odbywał się Białymstoku w połowie lipca. Tym razem gwiazdy polskiej muzyki wypełnią ponownie dziedziniec zabytkowego pałacu Branickich najlepszą polską muzyką na zakończenie wakacji – w weekend 27-28 sierpnia br.

5. odsłona Białystok New Pop Festival

To nie tylko muzyczne atrakcje. Topowi artyści, 10 wspaniałych koncertów w ciągu 2 dni, swobodna piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc propozycji dla rodzin z dziećmi, a także pyszne jedzenie z foodtruckowej kuchni – to wszystko będzie czekać na festiwalowiczów w Białymstoku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, z jakim oddźwiękiem spotkał się ten festiwal w poprzednich latach, ale przede wszystkim cieszymy się, że organizatorom co roku udaje się sprowadzić do miasta artystów z samego topu polskiego popu z ambicjami – mówi Rafał Rudnicki, z-ca prezydenta Białegostoku. – Przesuwamy termin festiwalu na koniec wakacji, bo wierzymy, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło wysłuchać muzyki w Białymstoku. Jest to też świetna promocja Białegostoku, bo dużą część widzów stanowią ludzie z całej Polski. To już marka, nad którą oczywiście cały czas pracujemy, by była jeszcze bardziej rozpoznawalna i miała jeszcze wyższy poziom. Nie bez powodu wybraliśmy właśnie takie otoczenie, bo chcemy pokazywać piękno i urok naszego miasta. A jak co roku niesamowite wrażenia gwarantują zaproszeni artyści – tłumaczy z-ca prezydenta.

Bovska

Jedno z największych muzycznych objawień́ 2016 r. Bovska to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 miliona razy. Bovska jest współautorką swoich płyt, które stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim (pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku) – do tej pory ukazały się albumy – „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy” oraz „Sorrento”. W czerwcu 2021 r. premierę miał singiel Bovskiej „Barometr”, za produkcję którego odpowiadał Duit, zaś w październiku Bovska wydała singiel „Dzika”. Za produkcję muzyczną utworu odpowiadał Archie Shevsky, doskonale znany ze współpracy m.in. z Natalią Szroeder czy Natalią Kukulską. Artystka ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 r. Nominowana na MTV Music Awards 2016 w kategorii: Najlepszy polski wykonawca, a do Fryderyków 2016 za Fonograficzny debiut roku oraz Fryderyków 2017 za drugi album „Pysk” w kategorii Elektronika. Jej twórczość wyróżnia oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów – doceniło to m.in. jury Yach Film 2013.

Natalia Szroeder

To artystka, której dotychczasowa, oryginalna droga artystyczna pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów twórczej aktywności. Już jako czterolatka zaprezentowała się w programie muzycznym „Od przedszkola do Opola”, później podbijała serca publiczności i widzów dużych telewizyjnych festiwali muzycznych. Talent Natalii dostrzegły też legendy polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniew Wodecki, Irena Santor czy Jacek Cygan, którzy zapraszali ją do swoich projektów. Scena jest jej żywiołem, co udowodniła, dając dotychczas ponad czterysta koncertów. Już od najmłodszych lat komponowała muzykę i pisała teksty, co z powodzeniem czyni do dziś. W ostatnim czasie współpracowała m.in. z Janem Młynarskim, Vito Bambino (Bitamina), Quebonafide czy Ralphem Kaminskim. Artystka może pochwalić się podwójnie platynowymi i platynowymi płytami za single pochodzące z albumu „NATinterpretacje”, który pokrył się złotem. Obecnie pracuje nad kolejną płytą, której premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Jak dotąd na światło dzienne się ukazały single zapowiadające płytę „Powinnam?”, „Połóż się tu”, „Przypływy” oraz „Para”.

RALPH KAMINSKI & My Best Band In The World

RALPH KAMINSKI to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W tym roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący stemplem jakości twórczości artysty. Do tej pory wydał trzy albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz “KORA” (2021), wszystkie nakładem FONOBO Label. Każda z płyt spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych. „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyki 2020 w kategorii Album Roku Alternatywa, a Ralph otrzymał nominację jako Producent Muzyczny Roku. Ostatni album – „KORA” – także został wyróżniony nominacją, podobnie jak Ralph, tym razem nominowany w kategorii Artysta Roku. Rozdanie nagród za 2022 r. przed nami! Oprócz tego Ralph Kaminski jest zdobywcą wielu prestiżowych wyróżnień, wśród których są m.in. Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Grand Prix i Nagroda Publiczności 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow, Natalią Szroeder, Organkiem, Kwiatem Jabłoni oraz Miuoshem. 24 kwietnia zakończyła się trasa promująca album „KORA”, na którą złożyło się niemal 50 koncertów. A już na początku lipca br. Ralph wróci na scenę, ale tym razem w towarzystwie My Best Band In The World.

Zdechły Osa

Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku. Jak żaden inny potrafi ująć depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. Na koncertach jego fani kręcą młyn pod sceną jak na hardcore’owych gigach.

Wybrane koncerty z festiwalu będą transmitowane na żywo na profilu wydarzenia na Facebooku – Białystok Pop Festival.
Bieżące informacje na temat festiwalu dostępne są na profilu Białystok New Pop Festival na Facebooku – Białystok Pop Festival – FB.

Organizatorami wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Bilety można kupić na eBilet.pl, Going.pl oraz Empik Bilety:
Goingapp.pl
Ebilet.pl
Empikbilety.pl

Dzieci do lat 3 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. Dzieci w wieku od 4 do 12 lat – 50% ceny. Osoby w wieku 65+ – 50% ceny. Zapraszamy!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.