Premiery od Karoliny Lizer

Karolina Lizer zaprezentowała dwa utwory nagrane w duecie z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią: „Zmierzch” i „Czas miłości”. To swoiste spotkanie dwóch wrażliwych dusz muzycznych, które idealnie się dopełniły i stworzyły idealny duet.

 

 

Tymi utworami artystka zapowiada swój kolejny projekt – album z własnymi interpretacjami utworów z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Karoliny Lizer i największego fana twórczości Starszych Panów,  Bogdana Hołownię.

Piosenki spopularyzowane przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę w Kabarecie Starszych Panów są ponadczasowe. Wspaniałe teksty i światowej sławy kunszt kompozytorski sprawiają, że od dziesiątek lat artyści ciągle wracają i przypominają te dzieła.

Utwór „Zmierzch” spopularyzowała swego czasu Kalina Jędrusik, a „Czas miłości” oryginalnie wykonywał Wojciech Młynarski.

 

 

Karolina Lizer to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma.

Solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”.

karolina lizerKarolina Lizer ubiegły rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Latem ukazała się jej debiutancka płyta „Łąkowe historie”, która została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych. Pochodzące z płyty single „Lśniąca”, „Ptasi lot” czy „Co raz cięższy głaz” były emitowane w wielu stacjach radiowych. Ukazały się też dwa single we współpracy z Bum Bum Orkestar, które są zapowiedzią ich wspólnego albumu.

Za utwór „Tango Bar” artystka otrzymała Grand Prix 1 Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton. Z utworem „Czysta woda” Karolina Lizer znalazła się w gronie 10 artystów startujących w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022.

 

 

https://www.facebook.com/karolinalizermusic

https://www.instagram.com/karolinalizer/

https://spoti.fi/3qZvfxv

https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.