Blanka Hodurek i jej debiut w singlu – „Czereśnie”

Blanka Hodurek

Blanka Hodurek -18 letnia wokalistka, autorka muzyki oraz tekstów. Urodziła się w Krakowie i również tam uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego do klasy o nachyleniu humanistyczno-prawniczym. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie w klasie wiolonczeli.

Na swojej artystycznej ścieżce miała przyjemność zostać finalistką II edycji konkursu „Twoje 5 min w RMF FM”. Jej nagranie coveru piosenki Sanah -„No Sory” zostało zrealizowane w duecie z jej przyjacielem. Zyskało ono wówczas sporą popularność na stronie facebookowej radia RMF FM – osiągnęło ono do tej pory 768 tyś. wyświetleń.

Blanka Hodurek "Czereśnie"
Blanka Hodurek „Czereśnie”

Jej wrażliwość została również doceniona przez znanego w Polsce kompozytora, aranżera, oraz dyrygenta – Adama Sztabę, tym samym dostając szansę udziału w warsztatach wokalno-orkiestrowych „Latem Zagrane” (2021r.), które podsumował koncert z orkiestrą symfoniczną w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Blanka Hodurek „Czereśnie”

Jej debiutancki utwór „Czereśnie” powstał we współpracy ze znanym na rynku muzycznym producentem- Michałem Wasilewskim, który w swoim dorobku posiada nagrodę Fryderyka (2019) w kategorii  Album Roku – muzyka elektroniczna przyznany zespołowi XXANAXX.

Singiel utrzymany jest w klimacie brzmień elektronicznych, ukierunkowanego w alternatywny pop.

Utwór „Czereśnie” to historia uczucia, które niespodziewanie ma swój koniec – niedopisany, niedopowiedziany, ale jak bardzo obecny w sercu osoby pozostawionej.

– „Lepiej usłyszeć niewygodną prawdę i rozstać się ze sobą w zgodzie, niż pozostawiać drugiej osobie pole do wyobraźni i ciągłego przetwarzania niewyjaśnionej sytuacji. Najważniejsza jest szczera rozmowa – i właśnie tę kwestię porusza moja piosenka.” – wspomina Blanka.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.