“sad girl”, czyli emocjonalny pop Elly Tess
Czy pod koniec tak intensywnego roku w branży muzycznej coś może nas jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Elly Tess udowadnia, że muzyka pop pełna jest kreatywnych zakamarków, do których dostęp mają artystki o wysokich pokładach wrażliwości.
Elly Tess to młoda polska wokalistka, która aktualnie mieszka i tworzy w USA, a konkretniej – w Los Angeles. 5 listopada zadebiutowała singlem “sad girl” wyprodukowanym we współpracy z Hotelem Torino (Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek). Utwór opowiada uniwersalną historię o złamanym sercu i rozstaniu, a kompozycja opiera się na interesującym, minimalistycznym bicie.
Z treścią “sad girl” z łatwością mogą utożsamić się słuchaczki w różnym wieku zwłaszcza, że wciąż niewiele jest na polskiej scenie artystek eksplorujących doświadczenia i emocje charakterystyczne dla nastolatek i młodych kobiet. Elly Tess jest po prostu wrażliwą dziewczyną z sąsiedztwa, bezkompromisową w swojej autentyczności.
Teledysk do “sad girl” wydobywa z piosenki jeszcze więcej emocji. Nastrojowe zdjęcia pustych ulic Los Angeles podkreślają poczucie samotności w wielkim mieście, zagubienia w świecie po nieudanym związku. Muzyka, jak i sztuka w ogóle, może pomóc – zarówno artyście, jak i słuchaczom – poradzić sobie z trudnymi emocjami. “sad girl” dostarcza pełną gamę wzruszeń.
Smutna muzyka nie musi być nudna, a śpiewanie o emocjach – ckliwe. W czasach konsumpcji i utowarowienia muzyki prawdziwą wartością, niemalże świętym Graalem, jest autentyczność. I Elly Tess ma w sobie szczerość – czasem brutalną, czasem naiwną – znajomą dla słodko-gorzkich doświadczeń młodości.
https://songwhip.com/ellytess/sad-girl
Recenzja – Róża Jachyra

![[Recenzja książki] Sebastian Orszulik „Tam i z powrotem + trzy metry”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/1345359-352x500-1-218x150.jpg)
![[RECENZJA KSIĄŻKI] David Duchemin-ŚWIATŁO · PRZESTRZEŃ · CZAS](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5398-218x150.jpeg)




![[Recenzja książki] Sebastian Orszulik „Tam i z powrotem + trzy metry”](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/1345359-352x500-1-100x70.jpg)


![[RECENZJA KSIĄŻKI] David Duchemin-ŚWIATŁO · PRZESTRZEŃ · CZAS](https://wybieramkulture.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5398-100x70.jpeg)


