RECENZJA – “sad girl”, czyli emocjonalny pop Elly Tess

“sad girl”, czyli emocjonalny pop Elly Tess

 

Czy pod koniec tak intensywnego roku w branży muzycznej coś może nas jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Elly Tess udowadnia, że muzyka pop pełna jest kreatywnych zakamarków, do których dostęp mają artystki o wysokich pokładach wrażliwości.

Elly Tess to młoda polska wokalistka, która aktualnie mieszka i tworzy w USA, a konkretniej – w Los Angeles. 5 listopada zadebiutowała singlem “sad girl” wyprodukowanym we współpracy z Hotelem Torino (Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek). Utwór opowiada uniwersalną historię o złamanym sercu i rozstaniu, a kompozycja opiera się na interesującym, minimalistycznym bicie.

Z treścią “sad girl” z łatwością mogą utożsamić się słuchaczki w różnym wieku zwłaszcza, że wciąż niewiele jest na polskiej scenie artystek eksplorujących doświadczenia i emocje charakterystyczne dla nastolatek i młodych kobiet. Elly Tess jest po prostu wrażliwą dziewczyną z sąsiedztwa, bezkompromisową w swojej autentyczności.

Teledysk do “sad girl” wydobywa z piosenki jeszcze więcej emocji. Nastrojowe zdjęcia pustych ulic Los Angeles podkreślają poczucie samotności w wielkim mieście, zagubienia w świecie po nieudanym związku. Muzyka, jak i sztuka w ogóle, może pomóc – zarówno artyście, jak i słuchaczom – poradzić sobie z trudnymi emocjami. “sad girl” dostarcza pełną gamę wzruszeń.

Smutna muzyka nie musi być nudna, a śpiewanie o emocjach – ckliwe. W czasach konsumpcji i utowarowienia muzyki prawdziwą wartością, niemalże świętym Graalem, jest autentyczność. I Elly Tess ma w sobie szczerość – czasem brutalną, czasem naiwną – znajomą dla słodko-gorzkich doświadczeń młodości.

 

 

 

https://songwhip.com/ellytess/sad-girl

 

Recenzja – Róża Jachyra

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny